Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak? Szüksegem...

Stewie200 kérdése:

Mit csináljak? Szüksegem lenne szemüvegre vagy kontaktlencsére de nincs rá pénzem. Bőv. Lent

Figyelt kérdés
info szakra járok és már 2-3 éve elég rossz a szemem.. eddig nem foglalkoztam vele de egyre jobban mutatkozik a tanulmányi eredményemen hogy egyszerűen nem látok.. távolra egyáltalán, közelre is már egyre rosszabbul. Minél gyorsabb megoldás kéne de 3-4 hónap mire bekerülök szemészetre, magánra meg optikaira nincs pénzem, anyám se fizetné ki mert már 20 éves vagyok. Diákmunkás fizetésem kajára meg utazásra megy el... Tényleg nincs szemüvegre vagy lencsére valami eü támogatás?? :( vagy műtét vagy valami... a fejem is sokat fáj ha gépnél ülök, tuti az is a szemem miatt...

2018. okt. 16. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gépedig ellátsz, akkor 6 dioptria alatt vagy, így támogatásra nem számíthatsz, a szemészetre várakozással csak az idődet húzod, semmi értelme.

Menj be az Ofotértbe, végeztess látásvizsgálatot és vedd meg a legolcsóbb, 9 ezer forintos szemüveget az árba már beleszámolt alap lencsével. A látásvizsgálat ingyenes, ha náluk veszed a szemüveget. Ez gondolom más üzletekben is így van, Vision Express, stb.

Ha teljesen reménytelen 9 ezer forintot összekaparnod, akkor marad a koldulás: pénzt vagy szemüveget. Előrebocsátva, hogy a szemed további súlyos romlásával játszol, és NAGYON nem javaslom, de ha ennyire súlyos a helyzet, megkérdezheted a szemüveges ismerőseidet, hogy van-e régi, elfekvő szemüvegük otthon. De ha bármelyik lencse cilinderes, vagy egymástól eltérő dioptriájú, felejtsd el. Ha tűélesen látsz velük, szintén felejtsd el. És ahogy összeguberálsz egy kis pénzt, azonnal vegyél egy szemedhez való szemüveget.

2018. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Miss Endzsi ***** válasza:
9 ezerért nem fog lencsét is kapni...
2018. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:
A másik meg, 6 dioptria alatt 20 centire látok el.
2018. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de mi az, hogy az anyád csak azért nem hajlandó támogatni ilyen valóban fontos helyzetekben sem?!

Csak egy évvel vagyok fiatalabb nálad, de az, hogy átléptem a 18-at, és már nem vagyok se pólyásbaba, se pearcingért követelőző tinike, ugyanúgy támogatnak a tanulmányaimban, a szükséges dolgaimban egyaránt.

Már rég nem az a helyzet, mint a szüleink korában.

A legjobb esetben valaki 18 évesen végzett a gimivel, max. 22 évesen kézhez kapta a diplomáját, és mellette még tudott dolgozni is, mert messze nem volt olyan szűkös az időbeosztás, mint ma, és a diákmunkás fizetések tényleg csak arra jók, hogy ne halj éhen.

Ezt fel kéne fogniuk, és meg kéne érteniük. Gondolom nem értelmiségiek, vagy ha igen, akkor extrém radikális idióták...

2018. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, egy szemüveg csak akkor olcsó, ha ilyen sparban árultat veszel, de látásvizsgálatot mindenképp csináltass.

Ha már nem akarják kifizetni, úgy nem lehet, hogy kölcsönadnak rá? Aztán részletekben visszafizeted.

2018. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#2 #3 és pont erről beszélek, hogy mivel ő 20 centinél azért messzebb lát, biztosan 6 dioptria alatti a szeme, márpedig csak afelett jár bármilyen értelmes támogatás. Teljesen felesleges TB-köröket futni, mert nem kap semmit.

A 9 ezer forintot meg nem a seggemből húztam elő, hanem felmentem az Ofotért honlapjára, és megnéztem: "Az Ofotért 9.000 Ft-os komplett egyfókuszú szemüveg ajánlata 1 db Seen keretet és 1 pár Classic típusú egyfókuszú szemüveglencsét tartalmaz."

2018. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most van a látás hónapja, gyakorlatilag az összes optikában rengeteg kedvezmény vár. Nézz körül néhányban, a vizsgálat most ingyenes, és a legtöbb optikában vannak tűrhetően olcsó szemüvegek, igaz, hogy jellemzően ocsmány keretűek, de ha kell, akkor kell. Valószínűleg kérhetsz részletfizetést is, ebben nem vagyok biztos.
2018. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még egy kérdés: ha olcsó szemüveget nem is találok, amit egyben kitudnék fizetni, nem jobb ötlet a kontaktlencse? Az milyen árban mozog mondjuk 1 havi "adag" ? Mert ha ilyen havi 5000 körül akkor azt valahogy megoldanám, maximum pár napig kevesebbet eszek. De az egészség az első
2018. okt. 16. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kontaktlencse sokkal drágább, mint egy olcsó szemüveg. Bemérés és betanítás nélkül nem vehetsz, első havit optikában tudod csak megvenni (látásvizsgálat miatt ol), nem biztos, hogy jó lesz az első fajta. Azt 15000 alatt még mázlival sem úszod meg. Nem melleslwg kontaktlencse mellé kell szemüveg.

Ofotért 9000es ajánlatánál jobbat kétlem, hogy találsz

2018. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

3-4 hónap? az igen

én voltam már tesco-optikában is szemvizsgálaton bp váci út profi gépekkel a honvéd-kórház szemorvosa volt ott

évekkel ezelőtt azonnal volt délután

érdeklődj utána

a kontaktlencse drágább, folyadék is kell

2018. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!