Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » SOS! Első szemüvegem lesz....

SOS! Első szemüvegem lesz. Fontos tudnivalók?

Figyelt kérdés

A jobb 0.75 D, a bal 0.5.

Mindig hordjam?



2018. okt. 17. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha mindíg hordod lehet nem romlik tovább

sokkal tisztábban fogsz látni és még akár javulhat is :)

nekem 0.25 dioptriát javult mind a két szemem, pedig a minuszos (aki távolra nem lát) nem igazán szokott javulni

2018. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Semmi köze a szemüveg hordásának vagy nem hordásának a javuláshoz meg a romláshoz sem.
2018. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

amíg nem hordtam addig folyamatosan romlott a szemem, mikor hortam már stagnált

ugyan ez volt az összes ismerősömnél, de gondolom kettes te profi vagy :D

2018. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szemészre kell hallgatni :-) Nekem megmondta, hogy akkor hordjam, ha szükségesnek érzem, és ez nem fog változtatni azon, hogy romlik-e, mert ez a testi növekedéssel jár. De minden bizonnyal ez a konkrét látásproblémától is függ. Én rövidlátó vagyok.
2018. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hány éves is vagy ?


Ezt még nem kell állandóan hordani. Mikor én szemüveges lettem 12 évesen pontosan ilyen dioptriákkal kezdtem. Azt mondta a doktornő ne hordjam állandóan csak iskolában táblához vagy mikor érzem ,hogy kell,ahogy növekszek majd úgyis egyre erősebb kell,és a köv. szemüvegem kb 1 év múlva már állandó lesz.De ezt úgyis érezni fogom.


Igaza lett, köv. vizsgálatnál már 1,75 és 1,5 volt, azt már állandóra kaptam.

Most 21 éves vagyok, már évek óta nem változott , -3 és -3,25 -ig jutottam.

2018. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5, nekem nem mondták, hogy ne hordjam, én mikor kezdem kb 10évesen állandóan hordtam utána hiába nőttem még jó 70centit 0.25 dioptriát romlott csak a szemem, 19 éves koromba vissza állt a kezdésire és már cilinder se kell, de majd valamikor megnézettetem megint, mert szerintem már ez is erős kicsit közel 4 éve nem romlott a szemem, pedig abba a 4 évbe is nőttem

(hirtelen nőttem mindíg sokat)

2018. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-aska

A 2 utóbbi válaszhoz mit szólsz? Engem igazol. Úgyhogy te meg amatőr vagy ebben.

2018. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szerintem hülyeség nem hordani. Az mire lenne jó? Hogy nem látsz teljesen tisztán, ezért erőlteted a szemed? Nem hinném, hogy jó ötlet ezekkel játszani, mert például a távollátást gyakran nem veszik észre gyerekként, mert annyira jól tud változni a szem törőképessége még, viszont ha nem kap hozzá szemüveget, akkor kancsal lehet, vagy akár tompalátó, vagyis az egyik szemet gyakorlatilag kikapcsolja az agyad, mert bezavar. Nem hinném, hogy ez túl jó ötlet lenne... Soha nem is értettem, mikor valaki nem akarja hordani a szemüveget, mert úristen ez így nem divatos meg hasonlók... Basszus, miért nem szeretnek az emberek tisztán látni? Persze, olvasáshoz és közelre nyilván levehetik, de nekem pl már ahhoz is kell, mert úgy 10 centire látok élesen...
2018. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

heteske, romlott is a szemük :) szóval igen téged igazol, hogy nem hordod erölködsz és romlik miatta a szemed :)

épp eszű szemész nem is mond ilyet, hogy ne hord

nekem is mondták kissebb szemészeteken, hogy nem kell hordani folyton mert nem olyan gyenge (csak ha nem hordod, akkor romlik ezeknek meg abból van pénze), én kicsit drágább helyre járok, ők több mint 50 éve vannak a szakmába és alkalmassági felvételhez is állíthatnak ki hivatásos papírokat (amit pl rendőrségre való jelentkezésnél is elfogadnak, pedig ott nem fogadnak el akármit)

nekik halomba áll a pénz már, ők kimondják a tutit, nem rajtad fognak meggazdagodni

a többi az arra hajt, hogy fél évente vissza kell menni vizsgálatra, fél évente egy új szemüveg és gyarapodik a pénzük... csak ne hordd állandóan a szemüvegedet, mert úgy talán nem romlik anyit :)

2018. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A rövidlátó szem dioptriája a fej méretének növekedésével nő, vagyis kb 20-25 éves korig, ez már igen régóta ismert. Ezen SEMMIT nem befolyásol a szemüveg sem pro, sem kontra.

Kis (-1 alatti) dioptriával meg káros a hordása, mert mind a szem, mind az agy kompenzációs képességét tönkre vágja. (Ki lehet próbálni, aki ilyen szemüveget hord és leveszi, akkor homályosabb a kép, mint a szemüveg felvétele előtt, majd 15-30 perc alatt kitisztul. Később már nem.) Az előny csekély, a közvetlen és a közvetett hátrány több.

2018. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!