Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az új szemüvegben szédülök,...

Az új szemüvegben szédülök, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam új szemüveget, még csak most próbáltam ki, és azt tapasztalom, hogy bár távolra valóban élesebben látok, mint az előző régi szemüvegemmel, ámde sajnos ha közelebbi tárgyakra tekintek, különösen ha a padlóra, talajra, akkor szédülés fog el. Két alkalommal már majdnem el is estem, illetbe elbotlottam, mert olyan mintha távolabb volna a talaj, a padló, mint a korábbi szemüveget viselve érzékeltem. Az újonnan elkészült szemüvegemben a dioptria értéke is nőtt, minkét szem esetében, illetve csökkent, mivelhogy rövidlátó vagyok és emiatt negatív törőerejű, konkáv lencsés szemüvegeim vannak. Ezenkívül az úgynevezett cilinder érték is megváltozott az előzőhöz képest, én tulajdonképpen arra gyanakszom, hogy talán ez okozhatja a szédülést, de javítsatok ki ha tévedek. Valamint még az úgynevezett axis értékeiben is történt változás. A gyanúm onnan ered, hogy amikor legelső alkalommal kaptam cilinderes lencsét, úgy emlékszem, hogy akkor is hosszú ideig furcsán éreztem magamat benne, és szédülés is volt, de ez még kamasz koromban történt, így nem emlékszem már. A cylinder értékek most +1 illetve +0.5 értékek lettek jobb-bal sorrendben, az axis pedig 150 valamint 10 egység. Ezen két utóbbi érték között elég nagy az eltérés, talán ez volna felelős a szédülésért? Vajon elmúlik-e, ha tovább hordom a szemüveget és - remélhetőleg - hozzászokik a szemem?

2018. okt. 20. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Hozzá fog szokni a szemed. Max 1-2 hét alatt.
2018. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Én inkább 1 hónapot mondanék a megszokásra, de mindenképp elmúlik egy idő után a szédülés, és teljesen természetes lesz majd. Kitartás!
2018. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KulGery ***** válasza:
61%

Több év után jöttem rá, hogy a szemüveg hibája okozta hogy állandóan elfáradok, hosszan pislogok.

Elmentem egy másik szemészetre, mert éppen gond volt a szemüvegemmel. Már a vizsgálat is komolyabb volt. (pedig az is komolynak tűnt akkor). Mikor megkaptam a szemüvegem, elsőnek szintén szédültem, de megszűnt rövid időn belül. Pár napon belül nem találtam az új szemüvegem, hát felvettem a tartaléknak félrerakott szemüvegem. Meglepődtem. Azonnal rám tört a fáradság, kimerültség. Megtaláltam az új szemüvegem, felvettem, és hirtelen újra fitt lettem.

A fő eltérés az üveg, és műanyag szemüvegek között, hogy a müa. sokkal nagyobb a törésmutatója, tehát kisebb hiba is sokkal komolyabb problémát okozhat.

Míg üveglencsénél észre sem vetted, hogy nem tökéletes a szemüveg, müa lencsénél ez komoly problémákat okozhat.

Javaslom, máshol is nézesd meg a szemed, majd vetesd össze az eredményt a meglévő szemüvegeddel. Lehetséges, hogy nálad is hiba csúszott a számításba.

2018. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KulGery ***** válasza:
61%

#2 több éven keresztül nem szűnt meg, sőt, még balesetet is okozott. Ja, a második ott készített szemüvegnél is belementek ugyanabba a hibába.

A máshol jól kiszámolt és elkészített szemüveget 2 nap alatt megszoktam.

Előtte minőségi valóban maszek szemüvegessel csináltattam igaz, üvegből a szemüvegem. Semmi gondom nem volt vele.

2018. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!