Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse-szúró-/maró érzés?

Kontaklencse-szúró-/maró érzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már fél éve kontaklencsézek. Korán reggel szoktam betenni és este veszem ki. Általában meghaladom a 10-12 órás limitet. De lényegre térve reggelente ritkább, ha simán be tudom tenni, általában szúr, és olyankor megmasszirozom csukott szemmel, illetve lekapcsolom a villanyt, mert a fény zavar. Ezt mindig annak tulajdonítom hogy reggel még fáradt a szemem. Ma viszont betettem és iszonyatosan elkezdett marni, ilyet még nem éreztem, és olyan mint amikor pl ha sminklemosoba tettem volna kontaklencse folyadék helyett előző este, pedig nem így történt...ugyanúgy cselekedtem mint az eddigieknél és megint elmúlt és nap hátrelevő részében tökéletes volt...Kérdésem, hogy tudjátok, hogy miért szórakozik reggelente a szemem? Jelenthet bármi veszélyt?

2018. okt. 29. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jó típusúfolyadék, nem jó típusú lencse, fordítva teszed be, elfertőződött vagy lejárt folyadék, kötőhártya gyulladás, rossz méretű lencse, kezdődő eresedés túlhordás miatt


Keresd fel az orvosodat!

2018. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a problemam. Nyaron sokat dolgoztam. Mivel programozo vagyok, egesznap a monitort neztem. Aztan a kontaktlencsem a szarazsagtol, meg a tulhordastol, megserult. De nem vettem eszre. Egy C alaku vagas alakult ki rajta, ugy nezett ki, mint a torolkozorol a szosz. Amikor reggel beraktam, akkor ereztem ezt az erzest, amit te leirtal. A lencse szelein szokott lenni meg kis “harapasnak” tuno nyom. Esetleg nezd meg, nincs e megserulve. Akkor irtora tudja irritalni a szemedet es a hordasa ilyenkor nem is ajanlott.


Na de... erre az volt a megoldasom, hogy bementem a patikaba es vettem mukonnyeket. Van egy marka, “Refresh” zold tubusos szemcsepp, kontaktlencse viseloknek. Van, hogy napi 5x csoppentek vele. Azota teljesen jol erzem magam.


Remelem megoldodik, ha barmi kerdesed van, irj. Nem szoktam visszajarni valaszolgatni.


ui.: iWear kontaktlencsem van, ofotertes

2018. okt. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jojo, nagyon koszi sracok a segitseget!!
2018. okt. 29. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, írták is már a lehetőségeket, de akkor leírok még egy tanácsot, ami eddig nem hangzott el: Reggel ne azonnal tedd be a kontaktlencsét, hanem csak elindulás előtt, addigra beindul a könnytermelés.
2018. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!