Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek minuszos a szemuvege,...

Akinek minuszos a szemuvege, allandoan hordja, es szamitogepes munkat vegez, nem zavaro kozelre?

Figyelt kérdés
Tavolra nagyon szuper, de ha kozelre nezek benne, beverzik a szemem, faj, szur. -1.25-os (van egy -0.75-os korabbi szemuvegem is, azzal is ugyanezek a tunetek, viszont tavolra nem eleg eles, szoval nem gondolom, hogy gyengiteni kene rajta, -1-est is probaltam mar. ) Tavolra latasnal teljesen jo. Lehet, hogy nem tud alkalmazkodni ehhez a szemem, es inkabb csak akkor kene hordani, amikor celzottan tavolra nezek? Viszont egy csomoan meg allandoan hordjak, es nincs ilyen bajuk szamitogep elott.
2018. nov. 7. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is hasonló a szemem, -1.25-ös és -1-es, és közelre látásban zavar a szemüveg. Többnyire nem viselem, csak utcán, ahol messzebre is kell látni.
2018. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%
Nekem -1.25-ős mind két szemem, olvasásnál meg írásnál sokszor leveszem, mert zavaró, de nem vérzik be a szemem. A szemészeten elmondtad, hogy mi a gond vele?
2018. nov. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Én állandóan (lencsézek) mert anélkül a monitorig se látnék el :D olvasásnál veszem le/ki, akkor zavar. Amíg ilyen 1-es körüli volt, én utcára se hordtam csak az iskolában hogy lássam a táblát de 2 fölött már sajnos kell.
2018. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, de a monitor és én közöttem van kb. 80-100 cm (majdnem egy méter).
2018. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem értelek benneteket. Most komolyan azt akarjátok mondani, hogy a korábban soha - pláne közvetlen a szemüveges lét előtt - nem tűnt fel, hogy ilyen -0,5...-1,25 dioptriákkal 1-2 méterig tökéletesen láttok és csak messzebb van gond? A szemüveg viszont értelemszerűen 0-tól a végtelenig mindent módosít, így nyilvánvaló, hogy ilyen esetben közelre az ilyen látás élességét rontja.
2018. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!