Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Beesett, karikás szem egyéb oka?

Beesett, karikás szem egyéb oka?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a szervezet kiszáradt és azért lesz beesett, karikás a szem, de én napi szinten 2.5-3 litereket megiszok, általában ásványvízből, meg reggel egy nagy pohár tea.


Akkor mi lehet a gond? 8 óra monitor (ülő munka), stressz?



2018. nov. 15. 14:08
 1/1 anonim válasza:

Elöre szeretném leszögezni hogy nem vagyok orvos, de:

szerintem valószinüleg igen, a monitortól van. Pontosabban a számitógéppel járó életmódtól.

Nekem legalábbis ettöl van, és amikor pár hónapig nem dolgoztam rajta akkor el is múlt.

De egyébként lehet kialvatlanság is, esetleg nem elég mélyen alszol, vagy nem eleget?

A sok ivással vigyázz mert hasznos anyagok is kimennek a szervezetböl, amiket aztán pótolni kell,

különben romlik az izomtónus. Nem fáj pl. munka közben a hátad, nyakad, tarkód?


Ha a szem nem csak beesett hanem viszket és ég, akkor ki van száradva, és mükönny vagy szemcsepp kell.

Ha a szem tompán fáj is, vagy szúr, esetleg a fejed is belefájdul akkor rossz a szemüveg, új kell, mert erölödve fókuszál.


A monitorok sem egyformák, néha az új sem jobb mint a régi, és van olyan is hogy le kell venni a fényeröt vagy a kontrasztot ..


Remélem segitettem.

2018. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!