Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után mennyi...

Lézeres szemműtét után mennyi esély van arra, hogy újra hordhatok kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve volt egy FEMTO lézerkezelésem, amit azóta megbántam. Egyrészt az utóbbi félévben hónapról hónapra egy nagyon minimálisan egyre rosszabbul látok (épp annyira, hogy szinte észrevehetetlen legyen számomra pedig nem az) másrészt emiatt már a műtét óta folyamatosan lelki traumával küzdök, hogy nem lesz a szemem alkalmas újra kontaktlencse viselésre, mint korábban. Utólag már megbántam a műtétet és ha újrakezdhetmém akkor vágnék bele, ha a szemem már tényleg nem lenne alkalmas a lencseviselésre. Légyszi, aki érintett vagy tapasztalt a témában, nyugtasson vagy ábrándítson ki ezzel kapcsolatban. Olyan válaszoktól, hogy "Menj el optikushoz" meg hasonlók kíméljetek. Nem magamnak fogom megállapítani csak egy kis tisztázás/egyértelműsítés kellene a lelkemnek. Köszi.

2018. nov. 24. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Honnan szeded, hogy nem hordhatsz lencsét?

[link]

Egyébként meg tényleg menj el optikushoz, mert itt max. látatlanban tizenéves gyerekektől, unatkozó felnőttektől, de semmiképp sem szakértőktől kaphatsz tanácsot (igen, én is egyike vagyok a felsoroltaknak). Ugyanúgy, mint műtét nélkül is vannak akiknek a szeme nem bírja a lencsét, műtét után is sokan tudnak hordani, de biztos van aki meg nem (pl. a szeme nem termel elég könnyet).

2018. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ezt a beavatkozást nagyon sokan megbánják. Csak kis időre biztosítja azt a kényelmet, amit elvárna az ember élete végéig, és ugye az agresszív marketing eléggé ezt sugallja, a valóság meg köszönőviszonyban sincs ezzel. Persze ők tudják ezt, de eléggé rámentek sztem a még legális megtévesztésre a lóvécska reményében. Én szinte kivétel nélkül ilyenekről hallok a környezetemben, amit te is tapasztalsz, hogy egy pár hónapos happy időszak után romlik a látás, plusz utána sokkal korlátozottabbak lesznek a lehetőségeid, persze kevésbé magas dioptriákkal, de ez szerintem nem vigasz. A magas dioptriánál fellépő retinaleválás kockázatát ugyanis a műtét nem befolyásolja tudtommal. Én csak emiatt gondoltam rá -5,75ös szemmel, de mivel csaknem egy évtizede nem romlott a szemem, így engem nem is érdekel a műtét. Ha többet nem tudnék lencsét hordani időnként (hiú vagyok), nem kárpótolna, hogy pár hónapig tök kényelmes az életem. Inkább lencsézek, meg szemüvegezek, amit amúgy is szeretek :) Van amúgy lehetőséged esztétikusan megjelenni, ilyen nagyon delikát, nagyon drága, szinte láthatatlan szemüvegekben, nagyon szépek azok is amúgy, és a műtét révén alacsonyabbak is lettek a dioptriáid, így kedvezőbb áron is beszerezheted őket :) Műtét nélkül egy ilyen szemüvegért nagyon is a zsebedbe kellene nyúlnod :) Szóval nézd a pozitív oldalát is a dolgoknak azért. Ha a későbbiekben szemüvegre szorulsz, sokkal jobbak a lehetőségeid, mint előtte.
2019. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!