Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális ha nem tudnak nekem...

Normális ha nem tudnak nekem rendes szemüveget csinálni? Egyik dioptriát sem érzem igazán biztosnak.

Figyelt kérdés

Kisgyermek korom óta szemüveges vagyok. Sajnos az orvos ott rontott el valamit anno. Mert mondjuk nem kellett volna egy 8 éves fejlődésben levő gyereknek -0,50-ös szemüveget kiírni. Mindegy, ahogy nőttem romlott, javult, és ismét romlott. Volt olyan időszak is, néhány hónap mikor egyáltalán nem kellett szemüveg.

3-4 éve elmentem otthon a KodakLens-be csináltak egy nagyon jó szemüveget, több mint egy évig jó volt, majd megint romlott a szemem. Aztán csináltak egy J:3,75 V:3,25 dioptriát... meglepődtem, hogy ennyit romlott volna. Ezt is hordtam másfél évig amikor is külföldön (mivel itt élek) elmentem forvoshoz erős fejfájással távol és közellátási problémákkal. Elmondta, hogy otthon jó hülyék voltak hogy kiírták ezt a szemüveget, nagyon erős. Kaptam egyet, kb 250.000Ft értékben, amit közel egy éve használok, és valahányszor orvoshoz megyek vele mikor olvastatnak ugyanezt az erősséget hozza ki (tehát jó a dipotria).

A problémám az, hogy reggelente tökéletesen látok, viszont mivel zenét tanulok egyetemen általában közelre nézek egész nap, aminek következtében orvos magyarázata alapján elfárad a nap végére a szemem ezért homályosan látok, ha leteszem, ha rajtam van. Erre a nyár elején kaptam egy szemüveget ami direkt olvasási távolságra van bemérve, 2m-nel tovább nem látok vele.

Ezt használom a számítógépes valamint olvasó munkához. Annak ellenére is homályosan látok estére.


Mi a bajom mégis?



2018. nov. 29. 17:13
 1/5 kreténpali ***** válasza:

dioptria, cilinder, prizma?

Mikor voltak ezek?


Azért figyu a májadra lehet jobban oda kellene figyelni. Nézz utána milyen gyógynövéynes fiszf4szokkal lehet támogatni. Ha a szemed pár éven belül javul és romlik úgy, hogy ki van mérve, akkor az nagy valószínűséggel a májad miatt lesz.

2018. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem rontott el senki semmit, a növekedéssel romlott a szemed, sajnos ez van.

A távolra nézést próbáld sokat, nekem is rengeteget segít, akár csak kibámulni két percig az ablakon minél messzebbre - pihenteti a szemet.

Létezik multifokális lencse, ez felül távolra, alul közelre segíti a látást, de elég drága Mo-on is, gondolom, külföldön még drágább.

2018. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emberi szem, nem közellátáshoz lett teremtve, ez a bajod. Ha ülő, számítógépet, kottát olvasó életmódot folytatsz, akkor kompenzálnod kell szemtornával, jógával, túrázással, ahol egy nap alatt többet mozgatod a szemedet (kivéve, ha csak a földet nézed), mint egyébként egész évben e nélkül. 14 éve írták fel az első szemüvegemet, szerencsére csak 0,5-öst, két évig hordtam, aztán nyáron elkezdtem túrázni, és elkezdtem benne szédülni, amikor két hegy közé egy völgybe kerültem, akkor letettem, nyáron abszolút nem is kellett hordanom, és megfogadtam, hogy végleg leteszem. Azóta sem használom, pedig számítógépes munkát végzek. Naponta többször sétálok, hétvégén túrázok minden körülmény között, úszok ez is nagyon pihentet. Zord, sötét napokon pedig lámpa alatt szemtorna. A legapróbb betűs (kék fedeles, régen a határnál osztogatták) Bibliát is szabad szemmel olvasom. A neon fényt le kell cserélni ez is tönkre vágj a szemet.

Egyébként nem vagy túlsúlyos, magas vérnyomásos véletlenül?

2018. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a videót, talán megérted. Utána nézz körül a jutubon, sok tanácsot találsz.

https://www.youtube.com/watch?v=Rysm0ILSgdk&t=124s

2018. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem multifokális szemüveg kellett. Teljesen normális. Nem +os.

Minden nap tornáztatom kicsit a szemem. Orvos mondott gyakorlatokat hozzá.

2018. nov. 29. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!