Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy szemüveggel...

Miért van az, hogy szemüveggel borzasztóan látok? Meg kell szoknom, vagy menjek vissza az optikushoz? Ha új lencse kell, akkor még egyszer ki kell fizetnem a lencse árát?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves korom óta szemüveges vagyok, (most 20 éves vagyok), de az utóbbi 5 évben kontaktlencsét hordtam szinte mindig. Csináltattam új szemüveget, természetesen szemvizsgálat után, 0,25 dioptriát romlott csak a szemem (amit kontaktlencsében is észleltem már), a cilinderen nem változtattak.

Két napja hordom az új szemüvegem és nagyon szenvedek tőle. Ha pont előre nézek akkor jó, de ha kicsit is oldalra nézek úgy, hogy a szemem mozdítom és nem a fejem, akkor iszonyat görbe körülöttem minden, a padló mintha domb lenne, alig merek lépcsőzni, majdnem melléülök a széknek, és még sorolhatnám. Szörnyen diszkomfortos, nagyon rossz.

A keret is iszonyatosan zavar, de az biztos azért van mert évek óta nem volt rajtam szemüveg...

Még adok pár napot a szememnek (max egy hetet) hogy megszokja, de nagyon rossz, alig merek így elmenni itthonról.



2018. nov. 30. 11:17
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:

A nyilvánvaló is megoldás lehet: jól mérték le a szemedet, de rosszul készítették el a lencsét.

A most hordott szemüvegem esetében:

1. alkalommal 1 cm-rel lejebb rakták a fókuszt,

2. alkalommal 150 fok volt 30 fok helyett a cilinder.

Szóval 3-szor lett legyártva.

2018. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is rosszul lett csiszolva a szemüveg. Érdemes lenne visszavinni és megkérni őket, nézzék meg, úgy van-e csiszolva, ahogyan kellett volna.
2018. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk elcsiszolták, vagy bármi rossz vele, akkor újra ki kell fizetnem a lencse árát, vagy nem?
2018. nov. 30. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ők hibáztak, akkor természetesen nem kell fizetned. Csak így is a te életedből rabolják az időt, hogy rohangálni kell utána. :/
2018. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha én írtam volna a kérdést.


Én is rosszul láttam az új szemüveggel, és meg voltam róla győződve, hogy a Vision Express állapította meg rosszul a dioptriát - mint ahogy csinálták már velem a múltban. Nemrég viszont bemérte orvos a szemem, és a szemüveget is, és teljesen jónak kellene lennie.


A távolra való szemüvegek domborítják a képet, és kell pár nap, amíg rááll az agyad. Ha pedig ráállt, akkor utána homorúan látsz nélküle - így kontaktlencsében is. Akármilyen furcsán néznek rám az optikusok, továbbra is fenntartom a véleményem, hogy bizonyos dioptria fölött (mondjuk hatos) már nem lehet felváltva hordani a szemüveget és a lencsét, mert nem tudja feldolgozni az agyad.


Nekem nemcsak ilyen domború-homorú problémám van a szemüveggel. Nem jó a térlátásom vele. Egy-egy szemmel kissé életlenül ugyan, de látok vele, a kettővel együtt viszont nem. Olyan, mintha nem tudna fókuszálni a szemem, és nem tudná összetenni a két szemből jövő képet. Közben pedig van egy kellemetlen érzése is. Hasonló az érzés, mint amikor direkt bandzsalítasz.


Egy hétig hordtam egyszer egyhuzamban a szemüveget, akkor egy kicsit javult a látásérzet, de még mindig nem lett elviselhető, úgyhogy azóta se hordom.

2018. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!

Utolsó: Én is a vision expresszben csináltattam (Pesten).. És én is először arra gondoltam, hogy elrontották, mert túl sokat nem foglalkoztak velem mikor megnézték a szemem..

de még hordom egy darabig hátha megszokom, csak egyszerűen iszonyat rossz

2018. nov. 30. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Végül mi lett veletek, akik domborúan láttatok és a mélységérzékelés sem az igazi?
2023. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kontaktlencséztem tovább, a szemüveget a fiókban tartottam. Aztán 1 évre rá megműtettem a szemem (PRK műtét). Most már tökéletesen látok mindenfajta eszköz nélkül.
2023. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És melyik helyen voltál műtéten? Mennyire romlott a szemed?
2023. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A műtét előtti pár évben stabilizálódott 7 dioptria környékén. A műtét után érzésre nem romlott. Egyik ismerősömnek 20 éve műtötték, ennyi idő alatt neki kicsit romlott a szeme. Sasszem optikán műtöttek.
2023. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!