Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen egy erős szemüveges napja?

Milyen egy erős szemüveges napja?

Figyelt kérdés
Miben más mint a jól látóké?

2018. dec. 1. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Berakom a kontaktlencsét és ugyanolyan.
2018. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemegy az utcára, megver mindenkit aki beszól neki, majd hazamegy. Lefekvés előtt leteszi az éjjeliszekrényre a szemüvegét.
2018. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

A látótérben van kiesés, hiszen egy nagy keret zavar be.

Reggel a telefont az arcomba nyomom, hogy lássam az időt szemüveg nélkül, de gondolom nem a legjobb ötlet, hiszen erős fénye van. Tehát a nem lusta emberek első dolga megkeresni azt.

Arcmosásnál, hajmosásnál rakosgatni kell, aztán megtalálni.

Futásnál néha ugrál, az zavaró, nyomja az orrot és nehezebb látni. Ha lejön a szilikon, a fém belevághat a bőrbe, kisebesedhet.

Ha kint hideg van és bemész egy melegebb helyre (bolt, vonat), azonnal bepárásodik és pár perc, míg helyrejön.

Könnyen mocskolódik, állandóan tisztítani kell és legjobb a külön hozzáadott törlőkendővel, mert más karcolhatja az érzékeny üveget.

Strandon muszáj levenni, ha víz alá is készülsz, szóval én nem merek messzire elkószálni egyedül, mivel nem ismerem fel a pár méterre úszó ember arcát sem. Vagyis hiába integetnek a partról, hogy gyere már ki, sőt! Ha sokat forgolódsz, azt se fogod tudni, merre kéne kiindukni és merre van a be. Labdajátékok felejtősek.

-5-től óvatoskodni kell az emelésekkel, talajtornával, mivel a nagy megerőltetés retinaleválást okozhat, aminek következménye a hirtelen végleges vakság. Előjele a szem szélén észlelhető villogás.

Éjszaka nem szabad elfelejteni levenni! Eldeformálódhat, vagy megkarcolódhat.

2018. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszoló tökéletesen összefoglalt mindent.

Kérdező, nem tudom miért tetted fel ezt a kérdést?Érintett vagy, rosszul látsz?De akkor tudod...Esetleg olyan kapcsolatod alakul ahol a partnered lát rosszul és érdekel,hogy milyen módon éli így az életét?


Én is rosszul látok, sajnos egy szembetegség miatt nem hordhatok szemüveget csak kemény kontaktlencsével tudják a látásom valamennyire korrigálni.


Ez se egyszerű, alámegy a por, hosszabb ideig viselni macerás.

Ügyelni kell arra,hogy ne gyulladjon be a szemem mert akkor nem hordhatom a lencsét.


De Te erős szemüveget kérdeztél...

Kérdezd meg azt, akinek vonatkozásában ez téged érdekel. Persze másabb a helyzet ha Te magadról van szó. Akkor pedig az előző hozzászólás minden szavát vonatkoztathatod magadra, de akár más rosszul látóra is.


Munkában is akadályozhat. Akinek erős szemüvege van nem biztos,hogy azzal jól lát, tehát éles látást igénylő munkát, vagy ami nagyon fárasztja a szemet nem ajánlatos végezni.

Vezetésnél is akadályozhat, sötétben főleg. Ha motorozik a szemüveges a bukósisak viselése külön macerás.

2018. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem nagyon gyenge a látásom. Utáltam a szemüveget. Kontaktlencsére váltottam.

Nagyon gyenge látásnál szerintem kényelmesebb megoldás.

2018. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!