Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kell a kontaktlencsét...

Miért kell a kontaktlencsét havonta cserélni? Azt hittem a fertőtlenítő folyadék sikeresen eltávolítja a szennyeződést.

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen eltávolítja, de attól még a lencse anyaga kopik, elhasználódik és romlik a minősége.
2018. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jogos, köszi
2018. dec. 10. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ráadásul a hónap vége fele már kényelmetlen lesz a viselése az elhasználódás miatt.
2018. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Keményebb lesz a lencse, csökken a víztartalma is.
2018. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy az amőbák ne fejlődhessenek ki:

[link]

2018. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Áhh, észhez kaptam. Első kontaktlencsém, 3 hete hordom, és mondom minek dobjam ki, ez még kibírna vagy 2 hetet, de így értem, és köszi mindenkinek. Észhez tértem, 1 hét múlva kidobom :)
2018. dec. 10. 19:18
 7/8 Tejinashi ***** válasza:
27%
Tévedés, nem minden lencsét kell havonta cserélni. Ha pl. a Tömő utcai Szemészeti klinikán adják a lencsét, azt nem kell havonta cserélni, évente adnak egyet, de van olyan, hogy csak két évente jutok el oda és semmi baja nem lesz attól se a szememnek, se a lencsének. Szerintem anyagtól függhet, hogy mennyi időnként kell újat kérni.
2018. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van olyan lencse, ami nem havi, hanem éves szavatossági idejű, nekem is olyan van. De nyilván ami havi lencse, arra nem véletlenül azt írják rá, hogy havonta kell cserélni. Fentebb is írták mások, hogy elhasználódik, kiszárad, kopik, kényelmetlenné válik, és a folyadék sem 100% steril, tehát az se távolít el minden szennyeződést hosszú távon. Ezért kell amúgy azt is a felbontástól számított általában 60-90 napon belül felhasználni, nem pedig a szavatossági időig, amit ráírnak a flakonra.

Elvileg ha 5-10%-kal túlhordod a lencséket, tehát pl. havi lencse esetén 30 helyett 32-33 napig, az még nem káros, de ha nagyon sokkal túlhordod, akkor hiába ápolod rendesen a folyadékkal, hosszú távon károsítja a szemed és komoly fertőzéseket is kaphatsz.

2018. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!