Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioptriával meddig látni...

Hány dioptriával meddig látni azt a betűs táblát?

Figyelt kérdés
És ez mit jelent az életben? (Pl. aki tábla második soráig lát, az nem látja az utcán a nemtudommit)

2018. dec. 23. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

-6-os a szemem. A tábla legnagyobb betűit (számait) sem látom, az utcán anyám elmehetne mellettem, nem ismerném meg.

Ennyit tudtam segíteni.

2018. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-2,75 mindkét szemem. Látásvizsgálatnál velem nem szokták levetetni a szemüveget, eleve lencsével olvastatnak.

De egyszer kipróbáltam szemüveg nélkül is, csak a legfelső számot láttam nagyon homályosan.


Hogy meddig látsz így azt könnyű meghatározni a dioptria ismeretébe :

1-et osztod a dioptriával és megkapod az eredményt méterben: pl az én esetemben


1/2,75 = 0,36 m.


Ilyen egyszerű.


36/L

2018. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem bal -5.75 jobb -6.0 szemüveg nél nem , hogy a szàmot a táblát se látom kb 1méter a max amit látok nélküle . 19F
2018. dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-2,50 meg -2,75 a szemem

A táblán egyértelműen látom az elsőt, homályosan a másodikat, a többit egyáltalán

Az életben meg: suliban szinte az első padból se látok, egy rendszámot kb 5 méterről, embereket is kb 5 méterről ismerek meg arcról, de anyámat 20-25 méterről télen (mert télen kabát van rajta, amit tudok milyen színű :D)

2019. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!