Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Leírnátok, hogy...

Szemüvegesek! Leírnátok, hogy hogyan telne egy napotok, ha nem vennétek fel szemüveget, nem tennétek be lencsét?

Figyelt kérdés

Mennyivel lenne másabb, mintha rajtatok lenne?


Az értelmes válaszokat előre is köszi!



2019. jan. 6. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem szerencsére nem vészesen rossz a látásom, így semmi különbség nem lenne.
2019. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem látnám elolvasni a normál méretű betűket, szóval nagyon gáz lenne. A másik gond, hogy fényérzékeny a szemem, eszméletlenül szenvednék a fényre sötétedő szemüvegem nélkül. Pontosan ezért kínosan ügyelek, hogy mindig nálam legyen.
2019. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel annyira nem gáz a látásom, meg nekem leginkább csak olvasáshoz kell, így nem halnék bele ha nem lenne rajtam, csak az olvasás az ami kényelmetlen nélküle. Ha autót kell vezetnem akkor mindenképp felveszem mert anélkül egyrészt megbüntetnek ha nincs rajtam, másrészt nekem a távollátásom jó, csak közelre látok pocsékul és bizony megfigyeltem hogy a műszerfalon a sebességmérőn például a számokat nem látom teljesen tisztán, főleg ha olyan autóba ülök amiben eddig nem voltam. Igazság szerint amikor alkalmasságin voltam mondta az orvos hogy nem kötelező, de elővigyázatosságból írja rá apapírra hogy legyen rajtam szemüveg ha esetleg romlana a látásom akkor ne legyen probléma mert mégis 10 évre szól a dolog. Mondjuk az autóba vezetéshez külön fényre sötétedő szemüvegem van hogy ne keljen folyton hunyorítanom.
2019. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer begyulladt a szaruhártyám, és ezzel egy időben kötőhártya gyulladásom lett. Nem rakhattam be lencsét, és szemüveget sem vehettem fel. Mivel már akkor 4 dioptriás volt mindkét szemem, ezért nagyon megszívtam. Borzasztó volt, alig láttam, még a bevásárlás is nagyon körülményes volt. Nem is dolgoztam addig a 2 hétig. Rettenetesen kiszolgáltatott voltam, és nem volt semmi biztonság érzetem az utcán. Nem láttam senki ek az arcát, csak homályosan, de a közeledő autókat sem :/ Nagyon happy voltam mikor végre meggyógyult a szemem.
2019. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem -1,5 szeművegem van. Annyi, hogy távolra homályosan látnék, ami zavaró lenne, de 1 napot kibirnék
2019. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én csak vezetéshez használok szemüveget és azt is csak éjjel, úgyhogy semmi gond nem lenne. Azt is csak önszorgalomból, az alkalmassági vizsgán még pont átmegyek.
2019. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

-7-es a szemem, így a következő történne: felülnék az ágyban. Ülnék az ágyban. Maximum fél óra alatt eltapogatóznék a budiig és sikerülne nem magam alá pisilni. Visszatapogatóznék az ágyba. Ülnék tovább. The end.


Na jó, a saját lakásomban még úgy ahogy el tudnék navigálni szemüveg nélkül is, de a lakást nem tudnám elhagyni.

2019. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem annyira nem vészes a szemem , de a tv-n nem látnám a betűket, meg úgy távolról semmit nem tudnék elolvasni. Vakon nem lennék azért
2019. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Hasonlóan telne, mint a 7-es válaszolónak, mivel az egyik szemem -6, a másik -5-ös. A házamon belül még úgy-ahogy ellennék, mondjuk interneteznék, bár nagyon közel kéne hajolnom a képernyőhöz, vagy olvasnék, de nyilván a könyvhöz is közel kéne hajolnom. A házat nem igazán tudnám így elhagyni...mármint tudnám, ha nagyon akarnám, de szemüveg nélkül gyakorlatilag semmit sem tudok csinálni, szóval felesleges lenne.
2019. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
+5,25 ös lencsém van. Hogy telik egy napom mikor,véletlen az utolsó pár lencsémből az egyik mondjuk lecsúszik a vízzel együtt a lefolyóban és emiatt lencse nélkül maradok ? Viccesen ! Mindenbe belerúgok ,mindennek nekimegyek,jókat szoktam mulatni saját magamon. Az utcán óvatos vagyok,főleg ,ha át kell mennem forgalmas úton . Gyakorlatilag messzire, azért elég jól látok. A bevásárlás is símán megy ,de az árakat már nem látom ,mi mennyibe kerül . Az olvasás katasztrófa , összefolynak és néha megduplázódnak a betűk vagy éppen triplán látom,ha már mondjuk alapból 2 í betű van ,akkor valamikor 3at látok. Hál isten ez csak olvasásnál van. És igen az emberek,nagyon szépnek látom őket. Senkinek sincs ránca :)
2019. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!