Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Extrém rövidlátó nő vagyok,...

Extrém rövidlátó nő vagyok, sokak szerint műttetnem kéne a szemem, de úgy csak császárral lehetne szülni. Még a szemorvosok se javasolják a dolgot. Vállalná más is ennek ellenére?

Figyelt kérdés

-9,5 és -8,5 dioptria. Hát mondanom se kell, hogy elég pokoli tud lenni.


Viszont az tény, hogy műtött szemmel csak császárral lehet szülni. Viszont gyerekek után szemet műttetni se egyszerű. Akkor nem lehet pihenni, kímélni a szemet a műtét után, mert a gyereknevelés már csak ilyen. Mondjuk még nem tartok ott, egyetemista vagyok, és csak akkor tudnék félretenni, ha elhelyezkedem a szakmámban, de remélem 5 éven belül eljutok a műtétig. 30 alatt meg nem szeretnék szülni, anyagi megfontolásból, és partnerem sincs.


Aztán ki tudja, hogy mit hoz az élet, de inkább a császár, mint 10-20 évig kínlódni. Hiába tudom, hogy ekkora dioptriát jó eséllyel csak fele ennyire lehet kikorrigálni, de én tudom mi a különbség -4 és -9 dioptria között. Jelenleg szemüveg nélkül max. a lakásban tudok tájékozódni. :( Amúgy 4 éve nem romlik már.



2019. jan. 11. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ilyet még nem is hallottam. Miért csak császárral lehet szülni utána? Én biztos megműtettném, én is meg fogom, de nekem nem ennyire rossz (még) 2,valamennyi.
2019. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Műtét nélkül sem ajánlott a természetes szülés -6 os dioptria fölött. Esetedben kb kizárható a természetes szülés ha csak nem akarsz látásromlást, vagy vakságot.
2019. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazan értem, mi a problémád. Nincs szemüveged?
2019. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi a probléma a császárral ?
2019. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bármennyire is normálisnak tűnik a császár a mai világban, azért az nem olyan, mint a természetes szülés. :D


Persze hiába vannak az embernek vágyai, álmai, ha pl: a gyerek nyakán van a köldökzsinór, vagy bármilyen komplikáció fellép.


Azontúl nem vagyok magas, 163 cm, de széles a csípőm. Mondjuk elvileg az nem feltétlen segít a természetes szülész illetően.


Akárhogy is, én szeretném megtapasztalni,milyen érzés ha én hozom világra a gyermekem. De azt hiszem, hogy erről tényleg lemondhatok. :(

2019. jan. 12. 00:22
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
-9,5D még nem extrém rövidlátás!Az ,hogy sokak szerint meg operáltatnod kéne....Operáltassák meg a saját szemüket ,ha akarják.A szülés kérdéséről meg annyit hogy a retina állapota számít nem a dioptria!Szerencsére gyönyörű szemüvegek és szuper lencsék vannak.
2019. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Azt hallottam, hogy természetes úton szülés retinaleválást okozHAT lézerrel korrigált szem esetében. Én vállalnám a műtétet, és szülnék császárral, amúgy is félek a természetes szülés édes fájdalmaitól. :P
2019. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Ja és sokan mondhatják, hogy jajj de szépek a szemüvegek, jajj de jól keretezi valakinek az arcát, stb stb.... Jelen esetben a kérdező amúgy is szemüveges maradna, mert -4-nél még mindig kell szemüveget hordani.

Elhihetitek, hogy aki megműtteti, az nem abból az okból csinálja, mert nem tetszik neki úgy az arca, hanem gyakorlatilag szemüveg nélkül már csak színeket és árnyékokat érzékel a világból, formákat nem, gyakorlatilag félvak. Meg tudom érteni, aki a műtét mellett dönt.

2019. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kontaklencse is van a világon. Sőt, olyan is létezik már, ami 30 napig folyamatosan a szemén lehet. Elsején beteszi az ember, 30an meg kiveszi
2019. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as igen, ez lenne az okom.


9-es: A kontaktlencse nem olyan, mint a szemüveg, nem lehet tökéletesen finomhangolni. Fejfájás miatt fél éve abbahagytam, pedig amúgy 7 évig kontaktlencsét hordtam. láss csodát, azóta nem fáj annyit a fejem, de nem 2 hét volt mire elmúltak a tüneteim, hanem 2 hónap!


Szóval értelmetlen okoskodni, hogy miért nem tudom megoldani az életem máshogy.


Szemfenék nem az igazi a jobb szememben, sajnos. :(


Szóval mindegy mi lesz, marad a császár azt hiszem.

A császár sebe sosem múlik el, és mindig kellemetlen marad, mindenki mondja, aki császárral szült. a heg helyén érzéketlenné válik a bőr pl., még szép, az idegvégződéseket is átvágják. a természetes szülés után normál esetben minden visszaáll.

2019. jan. 12. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!