Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével mi legyen?

Kontaktlencsével mi legyen?

Figyelt kérdés

3 hónapja hordom, az egyik szemem 0,50 a másik 0,75


DE míg távolra jól látok vele (nem tökéletesen, de jobban, mint lencse nélkül)


Ez a 4. próbalencsém és már a szemész is azt mondta hogy hagyjam békén, mert nekem semmi se jó. Milyen hozzáállás ez? Ez az ő munkája, hogy vizsgálja a szemem és a tökéletes látást biztosítsa. Nincsen másik optika a környéken sajnos, így máshova nem tudok menni.


Eddig mindig eggyel erősebbet adott, kérdésem az lenne, hogy ha a +0,50-es szemem átcserélem a +0,75-ösre, és a +0,75-ösre erősebbet raknék az +1,00? Ügye így jönnek sorba, + 0,25, +0,50 +0,75, +1,00


Mint mondtam, már majdnem tökéletesen látok, úgy érzem már tényleg csak egy kicsit kell erősebb, egy picit ugranék. A smart optikából rendelném. Mit mondotok? Megrendelhetem bátran, vagy még sem az jön sorrendben?

Még annyit, hogy 3 hónap nem tudom elég-e arra hogy megszokjam (sosem vörösödött, szúrt vagy akármi a szemem, első kontaktlencsés napomon is véletlenül 12 órát volt bent, 4 helyett mert olyan kényelmes volt és nem volt alkalmam kivenni a munkahelyen) viszont távolra látok, semmi baj, de közelre kicsit szédülk, egyáltalán nem éles közelre, ilyen lüktetős.

A szemészemnek nem tudom elmondani mert már nem érdekli mi van a szememmel.



2019. jan. 13. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Elutazol egy másik városba, másik szemészhez. De ha ez nem megfelelő, akkor rendelj nyugodtan, végül is csak a látásodat baxhatod tönkre vele. Nem szokás amúgy se erősebb lencsét adni, mint amilyen a szemüveg, sőt, gyengebbet szoktak, mivel közelebb van a szemhez
2019. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincsen szemüvegem. Foggalmam sincs mi a különbség egy szemüveg meg egy lencse diptriája között.

Nem tudok elutazni, heti hét napot dolgozok 12 órában.

2019. jan. 13. 18:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze.
2019. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Meg is rendelem.
2019. jan. 13. 18:27
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A persze arra a baromságra vonatkozott, hogy héti 7 napon 12 órát dolgozol. Ne rendelj lencsét, ha egyszer nem jó az, amit a szakember adott.
2019. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok. Anyukám lelépett a pasijával, azóta nem láttam őket, a középiskola közben muszáj volt elmennem dolgozni, 8 általánossal pedig nincsen sok fizetésem. 2 munkahelyem van. De nem lényeges. Évente 32 ezer kontaktlencsére még futja.
2019. jan. 13. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi a szarnak kontaktlencse ilyen szemre? Kb alig látsz rosszabbul, ezt meg se kéne annyira érezned, max annyira, hogy nem tudod elolvasni a 400 méterre lévő feliratot. Ugyanmár, erre lencsét.. max szemüveg, gazdaságosabb, és neked biztos, hogy nem kéne állandóan hordani, ugyanis ha 0,5ös a szemed, akkor nincs rá szükséged.. menj el másik szemészhez, kérj egy szabadnapot, és csináltass egy szemüveget. Ráadásul az ilyen alacsony dioptria szemtornával simán teljesen tökéletesre visszajavítható.
2019. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, félreértettem. Tehát közelre nem látsz. Na akkor meg pláne, hogy szemüveget csináltass. Közelre munkánál, tanulásnál nézel, addigra meg csak elég a szemüveg.. nem is nagyon hallottam még pluszos lencséről. Na mindegy.
2019. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért mondod, hogy minek nekem kontaktlencse, amikor látok? Hát tudom, hogy nem látok, és ez a diptria is gyenge..

Szemtornáztam minden reggel és este kb egy évig, amikor feltűnt hogy nem látok. Minek létezik akkor ez a diptria, ha nélküle is látnak az emberek?

2019. jan. 14. 15:06
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok szemüveget felvenni, mert nincsen orrnyergem és nincs rám való szemüveg. A szemeim is nagyon közel állnak egymáshoz, így kinézetre se passzolna hozzám se a nagy, se a kicsi, semmilyen keret. Deformált fejem van.
2019. jan. 14. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!