Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse tokot mikor...

A kontaktlencse tokot mikor kell cserélni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a próbalencséket, alapból hozzá csak 60ml tisztítófolyadékot kaptam. Az lenne a kérdésem hogy ha folyadékot váltok tehát másik márkát szeretnék majd használni akkor a tokot is váltani kell újra? Szóval pl ha ez a 60ml pár nap alatt elfogy akkor máris vegyek új lencse tokot vagy ráér 1 hónap múlva?

2019. jan. 15. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A folyadékokhoz alapból adnak tokot, így én akkor szoktam cserélni, mikor elfogy a folyadék. Viszont vannak minőségibb tokok, amiket nem kell kidobni, viszont abból legalább kettőre érdemes beruházni, mert bizonyos időközönként ki kell őket "főzni", fertőtleníteni.
2019. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, és a kérdésed másik fele, ha ezt a tokot akarod tovább használni, márkától függetlenül megteheted, csak érdemes kitakarítani a kettő között.

Azt tudd, hogy a vízben alapból vannak baktériumok, ami nem tesz jót a lencsének, úgyhogy mielőtt újra használod, legyen teljesen száraz, és folyadékkal is öblítsd át.

2019. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!:)

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy csak szimplán locsolok bele folyadékot és kiöntöm vagy át is kell ilyenkor törölni valamivel? Olvastam olyat, hogy tisztító folyadékkal átitatott pamut kendővel vagy valamilyen anyaggal kell kitörölni, attól nem lesz “koszos”? mármint hogy nem steril😃

2019. jan. 15. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam áttörölni,csak beleöntöm a friss folyadékot.
2019. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!