Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sosem hordtam szemüveget,...

Meduzza kérdése:

Sosem hordtam szemüveget, pedig 10éve kezdődött romlani a látásom, van itt olyan aki hasonló cipőben járt? Részletesen lejebb!

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve kezdett el romlani a szemem, azóta elég nagy romláson ment keresztül. Nem hordtam sose szemüveget, se lencsét. Tudom, hogy rosszul látok de a szemem hozzászokott. 1 éve ellátogattam egy optikába félve, azzal a céllal hogy csináltatok egy szemüveget végszükségletre. Az optikus nem mondta el hány dioptriás a szemem csak annyit hogy -2, -2,5 lencséket kapok és ezzel 80%-os látásom lesz kb. Ez pl. mennyire jó dolog, hogy olyan szemüveget kaptam amivel nem tökéletes a látásom? Nem bírtam hordani a szemüveget nagyon zavaró. 1-2 hét múlva irodai munkám lesz és napokban tervezek elmenni optikába és megpróbálkozom a kontaklencsével. Kérdéseim: Az munkahelyi alkalmassági vizsgálaton elutasíthatnak a munkától azért mert kontaklencsével se látok tökéletesen? Melyik optikát ajánljátok Budapesten ahol tudnak ezzel a problémával foglalkozni? ("nem csak megnézni hogy romlott-e a szem és erősebb szemüveget kell", vagy friss szemüveg kell)

2019. jan. 23. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egy szemész orvoshoz mennél, nem csak egy plázás optometristához?

Ott kapsz "receptet" azt elviszed bármely ootikába és az alapján csinálnak neked szemüveget vagy ajánlanak lencsét.

Amúgy a megfelelő szemüveggel közel 100%-os a látás, ahogy kontaktlencsével is.

Én nagyon sokáig nem hordtam szemüveget, aztán amikor végre csináltattam, akkor kinyílt a világ, mondtam is, hogy olyan, mintha full HD-ban látnám a világot!

A munkaköri alkalmassági vizsgálaton nem hiszem, hogy nagyon foglalkozni fognak ezzel, ha mégis, akkor elküldenek szemészeti vizsgálatra. Emiatt nem nyilvánítanak alkalmatlannak, ne aggódj!

2019. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ és kultúrált kommentet! :)


Azért tudok csak optikába menni, mert az sztk ahova tartozom 200km-rel arrébb van, magánhoz meg jelenleg nincs pénzem. Az időm is kevés, lehet már hétfőn mehetek is az alkalmasságira.


Megkérdezhetem, hogy neked hányas lencséket írtak fel? Nekem azzal magyarázta az optikus, hogy a -2-es is erős és elsőre nagyon durva lenne ha ennél erősebbet csináltatnék.

2019. jan. 23. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem minden látáshiba korrigálható 100%-osra.


Én kisebb koromban évekig nem hordtam a szemüveget, aztán optikában géppel bemérték és csináltattunk egy jó szemüveget, amivel tökéletesen láttam. Viszont a legutóbbi szemüvegemben én is csak 80%-osan látok, pedig ezt a dioptriát állapították meg. Kontaktlencsével viszont tökéletesen látok. Meg voltam róla győződve, hogy a dioptriát rosszul mérték ki, de később bemérettem orvossal, és ő is pontosan ugyanannyinak mérte. Szóval a fene se érti. Viszont én sosem bíztam az olyan szövegekben, hogy "túl erős" meg "vegyünk lejjebb". Ne vegyünk, adjanak olyat, amilyen kell.

2019. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És azt kifelejtettem, hogy így csupasz szemről egyik pillanatról a másikra -4 + cilinderes szemüvegre váltottam, és semmi bajom nem volt tőle. Nagyon jól láttam egyből, hozzászokási idő sem volt.
2019. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az az optikus, aki első szemüvegnek 100%-ra korrigál, az azt hiszi magáról, hogy ő a legjobb, de valójában nem. Sosem szabad első szemüvegnél teljesen kikorrigálni, mert fájni fog tőle az illető feje. Majd két év múlva lehet növelni.

Optika tekintetében az Ofotértet és a VisionExprest kerüld el, azok azt fogják adni, amit éppen el kell adniuk, nem azt ami neked kell. Az OpticWord és a kis optikák inkább ajánlhatók. De inkább optometrista kérdése a dolog, kifoghatsz jót és rosszat is. (Tudnék ajánlani, de nem akarok nevet írni nyilvánosan.)

2019. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Nekem többször volt ezzel tapasztalatom, és a megfelelően erős szemüvegben mindig azonnal láttam, és semmi fájdalmam nem volt. Ezzel szemben mindkét alkalommal szemüveg esetében, és mindsok alkalommal kontaktlencséében, amikor aláadtak a dioptriából, fájt tőle a fejem, szemem, lefáradtam tőle, és még látni se láttam. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos dioptriánál már százezres kategória egy szemüveg, úgyhogy nem olcsó ideiglenes szemüvegeket csináltatni... Ellenben amikor ragaszkodtam hozzá, hogy adják meg, ami kell, és végre megkaptam a megfelelőt, azonnal elmúlt minden problémám.
2019. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért csak 80%-os látást akartak neked adni, mert nem vagy hozzászokva. Önmagában a szemüveg is lehet kényelmetlen. Szerintem próbálkozni kellene a megszokással, apránként. Sajnos manapság amilyen silány minden, az sem lenne csoda, ha valami hiba lenne.
2021. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!