Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse és szemüveg...

Kontaktlencse és szemüveg dioptria közti különbség?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy az egyik szemem esetén másfél dioptria különbség van a 2 között? A másiknál 3/4, eddig nem volt ennyi.

2019. febr. 9. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Elég magasak a dioptriáim egyébként.
2019. febr. 9. 12:04
 2/5 anonim válasza:
Szia! Lehetséges, de ha leírod a pontos dioptriát, akkor könnyebb eldönteni :)
2019. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kontaktlencse: bal: -6.00 + cylinder (szemüveggel: -7.75)

jobb: -7.00 cylinderrel (szemüveggel: -7.75)

2016 nyarán voltam, illetve 2018 novemberében, éreztem, hogy kell egy kicsit erősebb kontaktlencse, a bal negyeddel lett erősebb, így lett -6, a jobb pedig féllel, így lett -7. Januárban hozzáigazíttattam a szemcsit a lencséhez, tehát most a jobb szemem esetén 3/4 dioptria különbség van a 2 között, a bal esetén pedig majdnem 2... mind lencse, mind szemcsi esetén úgy éreztem, hogy a jobb romlott többet és most nem értem, hogy hogy lehet, hogy a bal esetén lencsénél negyeddel lett erősebb, szemcsinél ilyen sokkal, az optikus is mondta, hogy ez elég gáz így...de akkor így éreztem jónakés most kb. mind lencsével, mind szemcsivel ugyanúgy látok....de lehet, hogy kéne gyengébb a balra, nem tudom, félek, hogy valami komolyabb baja van a szememnek. A 2016-os szemüvegem -7 (jobb) és -6.25 (volt)

2019. febr. 10. 15:03
 4/5 anonim válasza:
a kontaktlencse és szemüveg felírása különbözik, ha cilindered van. A kontaktlencsénél - előjellel, a szemüvegnél + előjellel írják fel, és azzal együtt változik a spherikus érték is. Egyébként ilyen nagy dioptriánál normális, hogy van különbség a két korrekció dioptriája között.
2019. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi baja a szemeidnek ,csak még nem "állt be"!
2019. aug. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!