Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Hány dioptriás...

Szemüvegesek! Hány dioptriás szemüveget, kontaktlencsét viseltek és menyire látok rosszul szemüveg vagy lencse nélkül?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak -0,5 / -1.

Az egyetemen a kivetítőt már nem látom tisztán nélküle, de ez inkább abból adódik, hogy már hozzászoktam - mert mielőtt elkezdtem viselni, nem is vettem észre, hogy szükségem lenne rá, láttam a diákat.

Az utcán nem érzek különbséget, csak a fejem "zizzent" egy kicsit nélküle, megint csak a hozzászokás miatt.

Olvasásnál nem érzek különbséget. Nappal szemüvegben olvasok, lefekvés előtt viszont már nélküle.

2019. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
-3-mas, nélküle a távolabbi írást már nem látom csak homályos foltokat, a tárgyak formáját, színét látom, de az is tiszta homály.
2019. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
-5 és felet, lencsék nélkül kb életképtelen vagyok.
2019. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bal -4.75 jobb -5.5 nélküle kb semmit nem làtok egy méternél távolabbra normálisan .

Mivel a munkámhoz meg kell a jó látás így oda kell rá figyelnem mert ha nem látok akkor gond van mert nemzetközi kamionos vagyok és így látni és látszani elvnek működnie kell .

24/F

2019. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem -4,5 mindkét szemem, szemüveg nélkül nem mennék ki az utcára
2019. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
-7-es lencsét hordok a szemem -8-as, de ilyenkor fontos a gyengébb lencse hordása hogy ne gyengüljön tovább a szemem. Lencse nélkül kb olyan 10-15 cm távolságra látok élesen
2019. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bdpst válasza:
Nekem a bal -2,75, a jobb -4,5. Szemüveg nélkül én is kb életképtelen vagyok, és mivel ilyen nagy a különbség a kettő között, amikor az új szemüveget kaptam, szédültem egy ideig. Azóta megszoktam hál'istennek. :)
2019. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%
Nekem -3 mindketto, lencse nélkül már nem latom a normális tavban levő monitort pl., és szedulok is kicsit, ha nincs rajtam szemüveg sem
2019. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem màsfeles az egyik,a màsik csak kicsit tèr el. Szòval nem olyan erős, de èrdekes szemüveg nélkül nagyon rosszul làtok (rövidlátó vagyok).
2019. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!