Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után romolha...

Lézeres szemműtét után romolhat tovább a látás?

Figyelt kérdés

Ha valaki nagyon sok időt tölt monitor előtt, akkor prk, femto kezelések után is tovább romolhat a látása az életvitelének köszönhetően?


Elég sok időt töltök monitor előtt, munkámat is gép mellett végzem, viszont eddig nem éreztem úgy, hogy szükségem lenne szemüvegre, de azért már egy ideje érzem, hogy már nem olyan a látásom, mint 5-10 éve volt. Elég jó beszámolókat hallottam a prk, femto és a lasik kezelésekről, igaz az, hogy egy életre szól az eredmény? Vagy ha valaki nem vigyáz utána a szemére, akkor ugyan úgy romolhat a látása?


2019. febr. 14. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék majd a jövőben és azt hallottam, hogy előfordul. Ha genetikailag rossz a szeme valakinek akkor a műtét után nem kellene, hogy romoljon, de sajnos a monitor előtt eltöltött idő ronthatja ismét. Viszont rákérdezhetsz, hogyan tudnád ezt megakadályozni. Sok ismerősöm állandóan telefonjukon lóg stb. még is jó a szemük.
2019. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem jellemző. 97%-ban örökre jó marad. A maradék 3% nagy részét pedig valamilyen betegség okozza (pl. cukorbetegség). Nagyon ritka az, hogy "ok nélkül" romoljon vissza.
2019. febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én ezért is nem merem mert a munkám az az,hogy monitort nézzek egész nap és hát vagy kidobnám a pénzt az ablakon vagy nem. Úgy hallottam én is,hogy visszaromolhat.
2019. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben voltam én is a szemműtétem előtt.Sokat dolgoztam és ugyanúgy féltem attól, hogy visszaromolhat. Érdemes elmenni egy vizsgálatra, mert mindenkinek teljesen más a szeme. Én a Budai szemészeti központban voltam vizsgálaton(mert akkor ingyenes volt). Sok mindent elmondanak, minden kérdésre válaszolnak és ha van 1 órád, szakemberektől, személyre szabott válaszokat kapsz, nem az internetről kell tájékozódnod rossz forrásokból. Nem úgy vettem észre, hogy nagyon rá akarnak beszélni bármire is (ami igazából érthető, ők sem akarnak rossz műtétet csinálni), ettől sem kell félni. Elmondják a jó és rossz oldalát is
2019. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qborka ***** válasza:

40 évet betöltöttem,amikor prk no touchot csináltattam.

44 leszek és még nem kell közelre sem szemüveg. 🙏👍

2023. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!