Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztést diagnosztizálta...

Színtévesztést diagnosztizáltak egy családtagnál (fiatal fiú) a babos könyv alapján (Ishihara teszt). Hogy lehet, hogy alapvetően látja a színeket és árnyalatokat, mégsem látja a számokat ebben a könyvben?

Figyelt kérdés
Alapból jól megnevezi a színeket, sőt az árnyalatokat is meg tudja különböztetni. A babos könyvben ha két egymás melletti pöttyöt kiválasztunk, meg tudja nevezni, hogy melyik milyen árnyalatú. Térképen a domborzati színek átmeneteit is helyesen megnevezi. Már arra is gondoltam, hogy csak túlbonyolítja a babos könyvet, hiszen valóban elég átverősek ezek a pöttyök, holott én azonnal meglátom a számokat.
2019. márc. 1. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A babos könyv nagyon trükkös. Én nem vagyok színtévesztő, de ott nagyon koncentrálnom kell. Másrészt egy pl bordó pulcsinak könnyebb látni a színét fekete háttér előtt. Vagy az árnyalatokat, ha egymás mellett vannak. De a babos-trükkös könyvben DIREKT a könnyen keverhető színek vannak egymás mellett. Az is lehet, hogy izgult a fiú, és kapásból rávágta az 5-re, hogy 6.
2019. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert egymás mellett nem tudja megkülönböztetni a színeket, hívják úgy, hogy színtévesztő. Melyik részt nem érted? Te pedig ügyes vagy és szép, te nem vagy színtévesztő.
2019. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló. Az a kicsit érthetetlen, hogy bármely két pöttyöt kiválasztva meg tudja állapítani a különbséget a babos könyvben, el tudja mondani, hogy pl. az egyik pötty halvány sárgászöld, a másik közepesen halvány rózsaszín, de ha az egész ábrát nézi, akkor a számot nem ismeri fel. Az utolsó mondatodat nem értem.
2019. márc. 14. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!