Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma voltam szemészeten és az...

Ma voltam szemészeten és az lehetséges, hogy rossz a diagnózis?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most voltam a szemészetnél és eléggé meglepett a végeredmény. Régen voltam szemészeten ez tény, arra nem is panaszkodom meglepően sokat romlott mert éreztem eleve ezért mentem. VISZONT! Elvileg az egyik szemem cilinderes -0.5 el és 130 fokban. Ez elég meglepő mivel soha nem volt az. Ez nem egy vele született dolog? És csak az egyik?!

Géppel csinálták viszont amikor a gép megmondta milyen a szemem akkor a néni belerakta a 2 lencsét és egyiket se találta el a gép. Nekem kellett mondani, hogy homályos meg ilyenek... Tehát eleve a gép konkrétan semmit se csinált minden pontatlan volt miért hinném el ezt megmondja?

Mikor rajtam volt az a szemüveg rakosgatta és látni láttam vele de annyira nagyon nem volt éles. Kivettem de annyira nem volt az. Majd valamit tekert és jó lett. De utána egy másik szerkezethez ültetett, ami nem gép volt csak be volt fogva a fejem. Ott a szemével nézte és mondott számot azt hiszem ennek a szögét meg valamit nem tudom. (Flegma volt kérdeztem ez mi meg, hogy de megkért fáradjak ki...) Szóval rátok zúdítom a ezeket sry :(

Nem kételkedem a szaktudásában de igaziból minden rajtam múlt, most ez a kicsit homályos majd valamit kattogtat és utána nézi sírí csend és egy ilyet benyög az fura... Azért ez egy elég nagy dolog és nem merem kiváltani a szemüveget. A cilinder komoly dolog de igaziból 2 órája tudom nekem ilyenem van szóval mesélhetnétek erről nekem egy kicsit :)

Ez rossz nem? Folyton romlik a szemem és műtét után is romlani fog mert ez ilyen, nem? 130 fok az jó? Tudom nem dpt és nem lehet ilyet mondani de amúgy az?

Szeretnék máshova elmenni de csak itt lehetett időpont nélkül bejutni... Máshol nincs szemészet sajnos... Neki meg nem hiszek... Veletek volt már olyan, hogy tévedett? Vagy elmentetek 2 különbözőhöz és tök mást mondtak?

19/F



2019. márc. 7. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Úgy írsz, mint egy nyeretlen 2 éves. Minden szemészeten így vizsgálnak. Mást néznek géppel, és mást a kézi rakosgatással. Különben egyetlen orvos sem magyarázza meg neked a diagnosztizálását. Amit nem értesz, odahaza nézd meg a Googliban. És ha ezekkel az eredményekkel elmész egy optikushoz, hogy csináljanak szemüveget, akkor ezt még átkalibrálják optikus mértékegységre. No abbol aztán még kevesebbet fogsz érteni
2019. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm pontosan annyira hasznos volt ez a válasz mint amit az orvosok adtak :)
2019. márc. 7. 17:40
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom géppel minek erőlködnek.

A puding próbája mindenképpen az evés. Az hogy melyik lencse a jó a gyakorlatban, úgyis a próbálgatás dönti el, semmi jelentősége, hogy a gép hány dioptriát dobott.

2019. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt tudom mivel egyik szememet sem találta el. De azt is írta cilinderes és úgy csinálta a szemüveget. De ez csak egy 0.5 szinte semmi szóval nem tudom mennyire valós... Én nem igazán hiszek ennek.
2019. márc. 8. 08:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Sok optikában van ingyenes szemvizsgálat, ahol ugyanúgy orvos vizsgál. Elmész egy ilyen helyre, megmondod, hogy kaptál receptet de nem biztos, hogy jó, nézzék meg. Megnézik, és kapsz egy megfelelő szemüveget. Ha nagyon pici a dioptria, akkor csak szükség esetén teszed fel (pl. leghátra kerülsz az előadóteremben).
2019. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jobban láttál vagy nem láttál jobban a cilinderes szemüveggel? Egyedül ez számít. A -0.5 dioptria az olyan kevés, hogy nem feltétlenül szükséges rárakni a szemüvegre, csak ha tényleg jobban lát vele a páciens.


A gépi mérés arra való, hogy nagyjából belőjék vele a látásodat. Ad egy kiinduló alapot, amit utána szubjektív módszerrel (kézi lencsepakolgatással és tesztábrák mutatásával) tovább tudnak finomítani. Az eleve gyanús is lett volna, ha géppel rámérnek és utána semmilyen más módszerrel nem ellenőrzik, hogy tényleg úgy van-e.

2019. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ami most rajtam van sem cilinderes és az ez előtti 2 sem volt az. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Távolra viszont már nem jó ez a szemüveg. Ott amit felrakott erősebb dpt-st azzal is láttam de homályos volt. Kivehető volt minden de homályos (olyasmi mint most ez, tipikus amikor romlik a szemed) Nem tudom a cilinderes dolog miatt lett jobb vagy mert erősebbet rakott bele. Egyszer csak jó lett. Nem tudom nélküle is jó lenne-e vagy nem. Nem tudom... Amikor végzett mindennel és levette ezt a takaró lencsét és 2 szemmel néztem a táblát mondtam, hogy igen ez jó, látok vele mindent. Szóval logikusan elvileg jó ez a szemüveg, csak félek nem cilinderes a szemem és ez el fogja rontani vagy ilyesmi... Mivel kétlem hirtelen így 19 évesen kialakult volna a semmiből... Ha meg olyan szemüveget írnak fel ami nem nekem való attól fájhat a fejem és hosszú távon kijöhet a probléma... Na ezt nem akarom, mert manapság nem olcsóak a szemüvegek!

Persze, csak akkor miért higgyek a gépnek, hogy cilinderes? Nagyjából +-1dpt re belőtte :D Hülyeség az egész gép, ennek a szavára nem adok. A nő meg nézett valami ugye a másik szerkezeten de nem értettem és nem magyarázta meg. Belemagyarázni meg biztos bele lehet, hogy az, kétlem szabad szemmel ezt a -0.5-t látná vagy nem tudom... Biztos sokat látott már de lehet, hogy téved, emberek vagyunk.

Most ez kicsit paradox, hogy se a gépnek se az embernek nem hiszek de hát értitek... Jogos mind két érv. El kéne menni másikhoz is de nincs lehetőség az a baj... Nem tudom mi lesz most.

2019. márc. 9. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a cilinderes dolog miatt lett jobb vagy mert erősebbet rakott bele. Egyszer csak jó lett. Nem tudom nélküle is jó lenne-e vagy nem. Nem tudom... Amikor végzett mindennel és levette ezt a takaró lencsét és 2 szemmel néztem a táblát mondtam, hogy igen ez jó, látok vele mindent."

Tehát jobban láttál az optikus által berakott lencsékkel, mégis azon problémázol, hogy mi van, ha mégis rossz? Ha nézettek tesztábrákat is (pl. piros-zöld ábra - melyik színben látod jobban a betűket), akkor kizárt, hogy túl erős vagy túl gyenge legyen a lencse. A 0.5-es cilinder az gyakorlatilag semmi, elképzelhető, hogy eddig azért nem rakták rá a szemüvegre. Ha jobban látsz vele, akkor célszerű rárakni, ha nem látsz vele jobban, akkor nem kell, ennyi.

2019. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Semmi ilyen szines izé nem volt. A szokásos 3 oszlopos számos dolgok. Ami messsze se volt szóval nem nagy dolog.

Jól láttam vele igen. 5mp ig amíg le nem vette. Honnan tudod ha 0/24 hordom minden nap akkor nem lesz bajom ha rosszul gondolta? Fejfájás, hányinger, szédülés ilyesmik. Azért elég nagy dolog ez a cilinder és hiába 0.5 lehet mérvadó

2019. márc. 9. 16:31
 10/14 anonim válasza:
Te kérdezed, de most mégis olyan mintha minket próbálnál meggyőzni, azzal miszerint neked van igazad, vagy csak nagyon kételkedő vagy. Nekem is cilinderes lencse kell. Kb egy éve a semmiből (legalábbis én így éreztem) én is cilinderes lettem, és semmi nem történt. Sokkal jobban láttam, cilinderessel, mint nélküle, és nem is lett (eddig) semmi bajom. Nem volt semmi sérülés, vagy szem betegségem.
2019. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!