Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemárpával kapcsolatban...

Szemárpával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma reggel óta fájt az alsó szemhéjam,mint amikor belilul egy ütődés helye. Azt huttem,csak üegütöttem,de folt nem volt,viszont estére egy kb. gyufafej méretű gömböcske lett. Valószínűleg árpa,ehhez lenne néhány kérdésem,amit nem találtam a neten:

1. Ha ma kamilla teával kb 10 percig borogattam/mostam,és ezt néhány napig még ismétlem,akkor eltűnhet anélkül,hogy nagyobb lenne?

2. Ha nem lesz jobb,nyilván orvoshoz megyek. Milyen gyógyszert írhat ki rá? Olvastam,hogy szteroidost szoktak,de van valami,amitől még gyorsabban elmúlik?

3. Műtét esetén meddig tart a gyógyulás? Látszódni fog a heg?

4. Ha esetleg itthon fakadna ki,mit csináljak vele?

5. Ha nem lesz se jobb,se rosszabb,akkor érdemes háziorvoshoz fordulni vele?

6. Le szabad sminkelni? (Korrektor+alapozó)


Szeretném minél jobban megsürgetni a gyógyulást,ugyanis 22-én elutazom és nem lenne jó,ha ott kéne gyulladt szemárpával mászkálnom.


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszaitokat, tapasztalataitokat! Szép estét!



2019. márc. 12. 21:19
 1/1 anonim válasza:
Addig kamillázd, amíg ki nem fakad magától. 1-2 nap
2019. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!