Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak engem idegesít hogy egy...

Csak engem idegesít hogy egy csomó youtuber akinek 1.5 meg 1es között van a szeme ott szenved, mondja hogy milyen rosszul lát és szemüveg nélkül nem is lát?

Figyelt kérdés
Miközben nagyon sok olyan ember van aki 2es dioptria alatt nem is hord szemüveget, és akinek -7 és - 7.5 a szeme?
2019. márc. 24. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 1es és tényleg szar:D oké nyilván látok, de egy nap az egyetemen szemüveg nélkűl tuti migrént okoz
2019. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem -3-mas és látok szemüveg nélkül is igaz, hogy nagyon távolra már nem max. homályos foltokat/alakokat.
2019. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak téged
2019. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert valakinek 7es szemüveg kell, attól még a 1.5 es szemüveggel is rosszul látnak az emberek.


1.5 dioptria különbség a szemnek:

Nézz a végtelenbe (nagyon távoli égre, vagy egy több km-re lévő pontra. Ez megközelítőleg végtelen.

Tedd az ujjadat 40 cm-re a szemedtől.

Na ha a végtelenbe fókuszálsz, akkor úgy látod az ujjadat, mintha -1.5 dioptriás szemüveg kéne neked.

A számtan így jön ki ((1 / végtelen) - (1/0.4)) = (1 - 2.5) = -1.5

Ha a 40 cm-re lévő ujjadra fókuszálsz és közben megpróbálsz a végtelent nézni, ami mögötte van, annyira elmosott, ha valakinek +1.5 dioptriás szemüveg kéne.


Próbálj meg így olvasni egy könyvet. 40cm-re a szemdtől úgy, hogy a végtelenbe fókuszálsz.


Na ha idegesít valami, amit ne mértesz, akkor két dolgot tudok mondani: 1 az idegesség a saját tudatlanságod okozza és nem éri meg saját magad bántani emiatt. 2 kérdezz, kérdezz olyan embereket, akik meg tudják mondani, hogy valóban mennyire rossz 1.5 dioptriás szemmel élni.


Az, hogy valaki 2 dioptria alatt nem hord szemüveget, azt jelenti, hogy a 32 pontos betűknél kisebbet el sem tudja olvasni rendesen. Azaz sosem olvas könyvet (tekintve, hogy a nyomtatásban lévő könyvek általában 9-12 pont közötti betűméretet használnak.


Ilyen dioptriával törvénytelen járművet vezetni. Attól függetlenül, hogy az egy kerékpár, vagy egy nyerges vontató.

Egy 20 méterre lévő gyalogátkelőhelyet egy 1.5 drioptiás látáskorlátozással élő úgy lát, mintha 60 cm-re fókuszálná és néznél 20 méter távolságba. Próbáld ki mit látsz olyankor.


Honnan van a feltevésed, hogy nagyon sok ember van, aki 2 dioptriás szemmel nem hord szemüveget?


#scienceBeastIgnorance

2019. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elgépelésekért elnézést.
2019. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
-3ig szemüvegem/kontaktlemcsém se volt, simán kibírtam. Mióta van kontaktlencsém lényegesen rosszabbul látok nelküle, de még most is meglennék anelkül. Úgyhogy nekem ne mondja senki, hogy -1es szemmel olyan nagyon nem látna...
2019. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6os, a matematika és a fizika ellentmond neked. Nem beszélve a biológiai igénybevételről, ami a fáradtságot, koncentráció csökkenést jelent a szem folyamatos erőlködése miatt.


Neked nem jelentett gondot a szemed romlása. Aki naponta olvas, használja a szemét, fontos a munkájában, hogy élesen lasson, annak gondot jelent.


Gyerekeknél az iskolában hatalmas gondot jelent! A koncentráció csökkenés, fejfájás csak néhány a leggyakrabban előforduló probléma az akár 1 dioptria torzulással rendelkező nebulóknál. Ez mind kihat a tanulmányaikra és az egész életükre.


Lehet neked nem jelentett gondot. De a gyerekeddel is megcsinálod, hogy ha elfárad minden sulinap végére és mutatja, hogy 1es (1 dioptriás) szemüveget írt fel neki a doki, és nem váltod ki neki, mert neked sem volt "gondod" belőle, na akkor ott bajok vannak. Részvétem!


Minél nagyobb a dioptria különbség, annál rosszabbul lát valaki. Ez egyértelmű. Ez kijön a fizikából is. De azért, mert valaki bizonyítottan rosszul lát (nem élesen), attól hiába veszed el az éles látásra való igényét, hiába vagy közönyös, vagy igénytelen, neki az igénye fenn marad és teljesen érthető módon.

2019. márc. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem -3, -2 a szemem most. Hát amikor még -2 alatt volt mintkettő azzal láttam. Csak olvasni nem tudtam csak hunyorogva. Bárcsak nem romlott volna tovább a szemem, mostmár semmit nem látok szemüveg nélkül.
2019. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, egyetértek veled, mivel ez a dolog 3 éve volt, azóta volt időm rájönni, hogy ha hamarabb kapok szemüveget, nem romlik el a látásom ennyire.

Azonban ezzel a történettel csak azt akartam elmondani, hogy nem kell nyávogni azért, mert valaki szemüveg nélkül 20 méterről nem lát egy rendszámot. Ha zavarja vegyen fel szemüveget/kontaktlencsét vagy szokja meg (bár az én példámból okulva, nem érdemes)

2019. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kontaklencsével ráadásul sokkal nagyobb differenciálát is lehet korrigálni. Valóban sokkal jobb megoldás, csak drágább és nagyobb törődést is igényel, mint a pápaszem.
2019. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!