Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy napszemüveg...

Miért van az, hogy napszemüvegben rosszabbul látok?

Figyelt kérdés
Korábban volt műtve a szemem 1,5 éve. Akkor 125%-os volt, most már kb. 90-100%-ra romlott és főleg szürkülettől kezdve látok rosszabbul. Na mármost azt tapasztaltam, hogy napszemüveget hordva minden esetben rosszabbul látok, amit a szemem rossz "fénygyűjtő" képességére tudok visszavezetni. Régebben éjszaka is tűélesen láttam, amikor 125% volt a szemem. De valójában mi az oka annak, hogy napszemüveget hordva látványosan homályosabban látok?

2019. ápr. 15. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem neked megfelelő színű lencsét választottál. Pl. túl kékes, lehet, hogy neked egy drappos árnyalat kellene. Sajnos ezt csak úgy tudod megállapítani, hogy amikor választod ki a szemüveget, kinézel mindegyikkel a szabadba és próbálgatod, melyik válik be, melyikkel hogyan látsz.
2019. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"főleg szürkülettől kezdve látok rosszabbul"


nekem farkasvakságom van, az okoz ilyent


A napszemcsi miatt ugye kevés fény jut a szemedbe és emiatt látsz roszabbul.


de okozhatja a szürkületi látási nehezitettséget a szürkehályog is

2019. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!