Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2mm-es betűt 1,6méterről el...

2mm-es betűt 1,6méterről el tudok olvasni. Ez jó látásnak számít?

Figyelt kérdés

Szemvizsgálatokon eddig nem értettem, miért nincsenek apróbb betűk amiket fel kell ismerni.

Kipróbáltam, hogy fehér papíron 2mm-es Arial betűket, számokat jó fényviszonyok mellett 1,6 méterről el tudok olvasni. Ha hátrébb megyek kb 2 méterre már csak 1-2 betűt-számot ismerek fel.

Nem vagyok szemüveges.

35/F



2019. ápr. 17. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én így a 2mm-es betüket legalább 3 méterről el tudom olvasni. Menj be egy ofotértbe vagy maszek optikushoz és kérj vizsgálatot. Nekem csináltak szemfenékvizsgálatot, szemnyomásmérést is a többi szokásos vizsgálat között. Semmibe sem került, mert ott csináltattam szemüveget. Ha csak kíváncsi vagy gondolom párezer forintért (2-3-4) megcsinálják.
2019. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


a pontos metódus hogyan kell mérni a látásélességet

2019. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azert, mert 1,6 meterrol semmi ertelme olvasni. Ott az emmetrop szem akkomodacioja 0,625D, magyarul ha ennel kisebb merteku a rovidlatas, akkor pont ugyanugy latja az illeto, mint egy jol lato. Nem veletlenul legalabb 5 meterrol kell olvasni...
2019. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én az 1,6 méteres betűket nem látom 2 mm-ről...

örülj, hogy ennyire jól látsz!

2019. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém sokkal jobb. Milliárd km-ekre ellátok a teraszról.
2019. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!