Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az miért van, hogy +3 és +6 a...

Az miért van, hogy +3 és +6 a szemem, de ha bemegyek egy látásvizsgáltara, azt mondják nem kell szemüveg?

Figyelt kérdés

Mert hogy a másik tökéletes, utóbbo meg tompalátó szem.


Most pupillatágítással nézték a kórházban, egy kivizsgáláson, bőgve jöttem el, hogy miért nem törődök a szememmel stb.


Kértem sztk szemészeti rendelésre időpontot, megnézte géppel, azt mondta nem kell szemüveg. De "ő ehhez nem ért, amihez meg nem ért, arról nem tud mondani semmit, de szemüveg nem kell". Mármint a tompalátáshoz nem ért.


Röviden annyi a dioptria különbség, hogy az agy kikapcsolta a rosszabb szemet, így gyakorlatilag egy szemmel látok. Nem vette észre senki.


2019. ápr. 19. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam egyszer egy olyan szemésznél, aki azt mondta, hogy hát ő nem tud nekem szemüveget írni, nem tudja, milyen kell. Baromira nem értettem a szituációt, de hát mondom, ez van, elmentem egy másikhoz (sima SZTK-s volt az is), akivel simán ki tudtuk választani, milyen kell.
2019. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keress fel egy másik optikust. Én is tompaláló vagyok a bal szememre,sajnos gondolom már te is tudod, hogy lézerrel nem tudják műtteni,vagyis nekem ezt mondta. A rendes műtétet meg nem akartam. 50/50 % vagy sikerül, vagy nem. Az ismerősömnek másodszorra sem sikerült.

Nekem mindkét szemem rossz +5,25 és még azon felül a cilinder mindkettőbe és persze azok is különbözőek. Nagyon szuper optikust találtam, és feljavította úgy a látásom, hogy a legkisebb betűket is elolvasom a táblán kontaklencsével. Egyébkén én is alig látok a tompalátó szememmel lencse nélkül. Szerintem hívj fel több optikust és mond el a problémád, talán tud valaki segíteni.

2019. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Meg tudnád adni az orvosod/optikusod elérhetőségét privátban? Nem baj, ha messze van. Én is szeretnék kontaktlencsét, de nem írják fel.

Igen, nem műthető ez a szem. A másikat meg a kockázat miatt nem vállaljál, mert ha valami történne gyengénlátó lennél.


Bár régen momdta egy doki, hogyha a jóval valami történne, akkor a másik visszaveszi a szerepét.


Örülnék az elérhetőségeknek! Köszi.

2019. ápr. 19. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Székesfehérváron van az optika. Azt viszont nem tudom, hogy a szemész ott dolgozik e még, sőt bevallom a nevét sem tudom, de a kartonomon biztos rajta van.

Nekem 4 éve adta ezt a lencsét és tökéletes, azóta is vele a látásom.

3 Havonta szoktam lencsét rendelni 3 párat, igaz nem olcsó a cilinder miatt. A 3 havi kerül 19 ezerbe, de szinte ez a legolcsóbb. Húsvét után, felhívom őket úgyis lencsét kell rendelnem, akkor megkérdezem a nevét és megírom neked.

Nahgyon rendes nő, 2 órán át cserélgette a lencséket, hogy melyikkel látok jobban,szóval van türelme.

Lehet otthon a papíron, amit akkor kaptam rajta van a neve a szemésznőnek, de én ma vissza jöttem németbe.

Mennyire látsz a tompalátó szemeddel?



[link]

2019. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlen íde küldtem!!! 🤭 2 és 3 vagyok.
2019. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!