Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveggel kapcsolatban kéne...

Szemüveggel kapcsolatban kéne egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy kb 4-5 éve szemüveget írtak fel de csúfoltak a suliban úgyhogy nem hordtam

Viszont mostanában egyre rosszabbul láttam és volt alkalmassági vizsgálat , mondták hogy kell az a szemüveg a bal szememmel a piros csík felett 2 vel láttam csak alatta homály

A jobb szememmel szinte mindent láttam

Gyakran fájt a fejem mostanában

Szóval megcsináltattam a szemüveget a bal -0,5 a jobb -0,25

1, kérdés ha ilyen gyenge szemüveg kell akkor miért látok olyan rosszul?

2,olvastam itt gyakorin pár kérdésnél hogy ilyen erősségű szemüveget felesleges hordani ez igaz? Valaki elmagyarázná a dolgokat?

3 , a suliban most sem vagyok valami szuper nem vagyok közönségkedvenc ha értitek és ha megkérdezik hogy hanyas akkor elmondom és ki fognak röhögni hogy minek ennyire szemüveg

Pedig tényleg sokkal élesebb lett minden nagyon fura most még ennyire látni a színeket meg mindent

A fejem se fáj mióta hordom

Köszönöm a segítséget :)



2019. ápr. 19. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták fel a kontaktlencsét.

Azért kell hordani, mert az erőlködéstől elfáradnak a szemeid és egyre romlani fog a dioptriád ha nem hordod.

A suliban pedig jobb ha megtanulod azt a szót használni hogy "közöd?"

2019. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyat választottal ami illik hozzad? Ha igen akkor mi a kérdés? Nekem először-0,5 volt most -0,75 és hordom. Engem nem csúfolnak (szemüvegbe nézek is ki valahogy, azért az jó ha el tud néhány pattanást takarni)
2019. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Igen olyat tetszik is csak nagyon furán nézek még ki nem szoktam meg elvileg vállalható fejem van :D

2019. ápr. 19. 20:38
 4/4 anonim válasza:

Nekem legelösször -0,5/-0,25 ös volt és az osztálytársaim meg barátaim is csúfoltak benne, most meg már -3,25 ös szemüvegem van, aztán most meg, mondom nekik, hogy kontaktlencsém lesz lehet, ők erre meg, hogy: Nehogy, mert tök jól áll a szemüveg!<3

Szóval ugye már megszokták, hogy szemüveges vagyok.

(szóval majd megfogják szokni és elkell fogadni a másikat, úgy ahogy van. :) )

2019. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!