Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez lehet bőrbetegség?

Ez lehet bőrbetegség?

Figyelt kérdés
Mindkét kezem (különösen a jobb) egész évben durván száraz. Rendszeres kenés mellett is száraz, és ha csak egyszer elfelejtem bekenni, másnapra megint olyan állapotban van, mintha sose kenném. Nagyon érdes, sebes, viszont nem nagyon fáj, ha mondjuk azon a részen horzsolom le, mert a szárazságtól már nem nagyon érez az a rész. Eddig még nem volt olyan krém, ami meg tudta volna szüntetni a problémát. Ideig-óráig tart, de ha szél van, vagy picit vizes marad a kezem és úgy megyek valahova röktön kisebesedik újra. Ez magyjából 3-4 éve van így. Lehet ez valami bőr betegség, vagy csak szimplán nagyon érzékeny a kezem?

2019. ápr. 27. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Atópiás dermatitisz.

Kétlem, hogy még sosem hallottál erről.

Vagyis előbb megkérdezem: hány éves vagy?

2019. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és még nem hallottam róla.
2019. ápr. 27. 17:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána néztem egyébként ennek a betegségnek. Nekem csak a kezem iylen száraz, és az sem ilyen vörösés gyulladt (legfeljebb akkor gyulladt ha víz éri), hanem inkább barnás és, és hegek vannak rajta.
2019. ápr. 27. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a kézen lehet, sőt.


És ha utánanéztél: ez az?

2019. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!