Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, kontaktlencsések...

Szemüvegesek, kontaktlencsések! Nektek mi a tapasztalatotok? Jobban láttok mint a nem szemüvegesek, kontaktlencsések?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgyanúgy látok mint a nem szemüvegesek,kontaktlencsések,csak szemüveggel.
2019. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ők hogy látnak, ahogy ők se tudjak, hogy én hogy látok. A látásélesség egyéni érzés. Jobban latok, mint lencse nélkül, élesen, nekem tökéletesen, ennyi az, ami egyértelmű.
2019. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon világos számomrs, hogy mit szeretnél megtudni a kérdéssel, de próbálom beleképzelni magamat és néhány személyes tapasztalatom van.


1996ban azaz 23 évvel ezelőtt egy jogsi hosszabbításnál derült ki, hogy -2-es rövidlátó vagyok. Csináltattam szemüveget, de fura volt. Nem éreztem jól benne magam, és nem tetszett, hogy olyan furán mozog a világ ahogy forgatom a fejemet. Két évvel később, 1998-ban vettem először kontaktlencsét. Na ott nem volt ilyen gondom. Királyul láttam benne úgy, mintha a szememnek semmi baja sem lenne. Sajnos romlott a szemem, 47 éves vagyok perpill és jobb szemem mínusz 4 bal mínusz 3,75, de a lencse nagyon jó. Idén vettem korlátlant, azaz vele lehet aludni is. Bár inkább a 24 órás önkéntes tűzoltó szolgálathoz vagy éjjeli bulizáshoz hagyon bent, éjjelre kiveszem.

És a lényeg: ha jól el van találva a dioptria, akár szemüveg, akár lencse, igen, jobban látok sok olyan hiú nemszemüveges, nemlencsés embernél, akinek nem tökéletes a látásélessége, de vagy nem foglalkozik vele, vagy eleve kicsi a dioptria. Egy mínusz egy, mínusz másféllel simán el lehet lenni szemüveg vagy lencse nélkül is. No náluk élesebben látok lényegesen.

2019. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ha bent van a lencse, vagy fent van a szemüveg ugyanúgy látok, mint más a saját szemével
2019. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hármas válaszadónak:A repülőtéren ahol dolgozom az utasok egyszerűen nem látják a kijelzőt!Gondolom akinek korrigált a látása annak rendszeresen van ellenőrizve a szemei állapota .
2019. ápr. 28. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Ez hülyeség. Nem figyelnek az utasok, ennyi
2019. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy jobban látok. Több helyzet is volt, mikor csak én láttam valami távoli dolgot.
2019. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!