Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számitógépes munkám van. Napi...

Számitógépes munkám van. Napi 8-10 órát ülök a gép előtt. A szememben égő, szúró érzést érzek minden nap. Sokszor már reggel felkeléskor is. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Orvos irt fel műkönnyet, de nem használ csak addig, amig belecseppentek. Utánna ugyanúgy szúr. Pirosnak nem piros, csak olyan, mintha belülől kis tűkkel szurkálnák. Szemüveget is csináltattam a szemészeten, de attól csak megfájdul a fejem. Mit tegyek? Muszáj a számitógépet használnom.
2008. nov. 11. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor csináltattad a szemüveget? Mert érdemes azt is felülvizsgáltatni. Előfordulhat,hogy romlott a szemed.
2008. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb. 1-2 hónapja voltam az orvosnál. Akkor irta fel a műkönnyet és csináltattam a szemüveget is. De azt nem tudom hordani, mert 10 perc urán megfájdul a fejem.
2008. nov. 11. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nagyon bevált a Visin szemcsepp érzékeny szemre. Ugyanilyen gondom volt, mint neked.
2008. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igazad van a mukonnyek csak addig hatnak amíg csepegteted és a száraz futott helység sem jó a szemnek - párásítóval is lehet próbálkozni.nagyon jót tesz a szemnek az A vitamin és a lutein patikákban még tobb tanácsot kaphatsz mint az orvostól meg lehet próbálni egy vitaminkúrát.ha nem akarsz vitamint szedni megteszi a napi sárgarépa nyersen vagy fove.a fáradt szemre szoktak még kamillateás borogatást is tenni de csak kívulrol
2008. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem értem, hogy miért nem írta eddig senki, ha esetleg nem LCD-t, vagy TFT-t használsz mindenképp váltsd le arra, illetve ha mégis azt, vegyél egy komolyabbat. Azt gondolom 2009-ben ezt már nem kell magyarázni, de azért leírom, hátha. A CRT monitorban egy anódsugár (vagy katód) pásztázza végig a felületet pontosan úgy ahogy egy könyvet olvasnál, így folyamatosan villog, csak annyira gyorsan, hogy alig látható. Ezzel ellentétben az LCD és TFT kijelzők csak világítanak. Mint egy lámpa. És amikor változás van csak azok a képpontok változnak amelyiknek utasításba van adva. Mozgóképnél, vagy játéknál ezek is villognak, de akkor is csak ott, és csak annyira amennyire kell. Remélem érthető valamennyire
2009. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fiamnak az LCD monitortól gyulladt be a szeme , tiszta vérben volt, muszáj volt lecserélni
2009. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, ha nyomja rajta a GTA-t vagy filmet néz napi 10 órában ugyanúgy begyullad, mert villog, ebben az esetben kell a jobb minőségű lcd ami gyorsabban villog így kevésbé zavaró, vagy egy régi jólbevált crt valami 200 hertzes villanással. De az tény, hogy egy átlagos laptop kijelző 60 hertznél nem lüktet gyorsabban így elég gyengék, írtam is !, viszont ha munkára kell tökéletesek !!!
2009. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!