Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szemüveg viselése?

Cilinderes szemüveg viselése?

Figyelt kérdés

2 hónapja voltam 2 szemésznél is, mert úgy éreztem kissé homályos a látásom. Nem mindig volt zavaró, de néha azért azt tapasztaltam, hogy tanulás közben vagy vezetésnél homályosabbak a tárgyak. Mint kiderült +0,25 mindkét szemem és 0,5 cilinderes mindkettő. Kaptam szemüveget, amivel tisztábban látok, de 2 hónap után is zavaró a szemüveg viselése.

Azóta visszavittem, vizsgálták újra a szemem és a szemüveget is, de szintén ugyanezek jöttek ki. Tényleg kell a szemüveg? Oké, homályos kissé pár dolog, de azért 2 hónap után is ennyire nehéz viselni? Ha nem viselem rosszabb lehet? Vagy pont akkor rosszabbodhat ha viselem?

Ugyanis 2 hónap után rosszabb a látásom, ha leveszem és nincs rajtam.



2019. máj. 2. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemüveggel nem lehet úgy jobbra balra nézegetni, mint addig. Meg kell tanulni mennyi fejmozgás, mennyi szemmozgás az, ami nem zavar. Ha hirtelen vagy és könnyen kapkodod a fejed, akkor nehezebb egy szemüveget megszokni.

+ Sose nézz ki oldalra a szemüvegből!

Másik tippem, hogy lecsúszik, vagy túlságosan feltolod. A lencsének van egy optikai középpontja, ennek a pupillád közepével kell egy vonalba esni tekintéskor. A megtalálására nincs más mód, mint próbálgatással megkeresni.

2019. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod. Igen, néha az is zavar, hogy ugye alul is és fölül is kilátok kicsit ha úgy mozgatom a szemem. És persze fekete a kerete, azt is szoknom kell, hogy kissé látom a keret szélét. Első szemüvegem.
2019. máj. 2. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis dioptriára szemüveget viselve nagyon gyakori, hogy levéve már rosszabb a helyzet, mint annak előtte volt. Nem biztos, hogy ér ennyit.

A másik meg, hogy nem értem miért nem az egész látóteret lefedő szemüvegeket készítenek (mint a jobb sport napszemüvegek)?

2019. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A mai napon nem viselem a szemüveget. Így kissé homályos minden, de biztonságosn látok és a közérzetem is jobb.
2019. máj. 3. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!