Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy kis összeesküvéselmélet!...

Egy kis összeesküvéselmélet! Elképzelhető, hogy a lézeres szemműtétem után azért írt fel az optikus monitorhasználatra szemüveget, hogy lerontsa és később visszajárjak?

Figyelt kérdés
Nagyon nem kedvelem az ilyen teóriákat, de légyszi olvassátok végig a történetemet: 1,5 évvel ezelőtt volt egy FEMTO lézeres szemműtétem a jobb szememre (a bal tompalátó és 60-70%-ban látok csak vele ezért azt nem lehetett megműteni). Az első félév nagyon szuper volt, 125%-os látás. Viszont az utóbbi időben már érezhetően nem úgy láttam, ahogy régen, ezért elmentem a régi optikusomhoz egy sima vizsgálatra (akit amúgy mindig is jónak gondoltam) és végül azt állapította meg, hogy a műtött szememmel még végig tudom olvasni a táblát (de már csak 100%-os, nem 125%, ahogy a klinikán garantálták és szuper érzés volt) így a műtött szemre egy 0.0-ás dioptria nélküli kékfény szűrős lencsét, a másik tompalátó szememre pedig egy +0,5-ös (szintén kékfény szűrős) lencsét azért, hogy a sok monitorhasználat ne károsítsa a szemem. Csak monitor előtt használom és amúgy távolba is ugyanúgy látok vele, mint szemüveg nélkül, de ha letakarom a jobb szemem, akkor egyértelműen tompábban látok a ballal szemüveggel, mint szemüveg nélkül (ezt azzal magyarázták, hogy a két szemes látás a fontos, nem külön külön, amit elhiszek). Viszont amióta megvan a szemüveg és monitor előtt használom olyan fordult elő, mint ami az elmúlt időben nem. Majdnem úgy láttam távolra, mint a műtét utáni legszebb időszakban. De ez csak a tegnapi napon volt jellemző. Ma megint ugyanolyan a látásom mint a legtöbbször volt az elmúlt hetekben. És a monitor előtt se kényelmesebb a használata, sőt, picit furábban is látok vele. Szóval eléggé kivagyok már idegileg a szemem miatt (már a műtét után is paráztam amikor nem úgy láttam ahogy kell) és már ilyen gondolatok játszódnak le a fejemben, hogy lehet azért javasolta ezt a szemüveget, hogy később romoljon a műtött jó szemem is. Nem tudom már kiben bízzak meg, mert a klinikán anno azt javasolták, hogy nem szükséges dioptria a tompalátó bal szememre, de ha kényelmesebb, akkor nem gond. Jó lenne ha valaki megnyugtató és szakszerű választ adna erre az egyedi problémára, mert a szemem miatt, mióta megműttettem állandóan parázok. Köszi.

2019. máj. 5. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra a kérdésre válaszoljál már nekem hogy a dioptria nélküli sima szűrős szemüvegtől hogy a francba romolhatna a szemed?

Olyan mint ha azt mondanánd a napszemüvegtől romlik

Elárulom viszont mi az amitől tényleg romlik és az orvosodnak semmi köze hozzá, a monitortól

2019. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A dioptria nélküli szemüveggel lehet pl olyan baj, hogy nem sikerül tökéletesen nullára ill torzításmentesre megcsinálni.

Ez a kékfény izé meg egy nagy pénzlehúzás, a monitoron ugyan miért nem lehet lejjebb venni ingyen a kék összetevőt?

2019. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!