Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasó szemüveget levéve...

Olvasó szemüveget levéve sokkal rosszabbul látok mint előtte, ez miért van?

Figyelt kérdés
Másik, van olyan szemvizsgálat, ahol műszeresen mérik be a dioptriát, nem pedig hogy megkérdezik melyikkel látok jobban?
2019. máj. 15. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A fő kérdést nem egészen értem, de persze,ha rendes szemorvoshoz mész, nem ilyen optikushoz, ott műszerrel is mérik a szemed, nem csak dioptriát, nyomást is stb.

ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy vettél olvasószemúveget, boltban, akkor természetes, hogy rosszabbbul látsz, mert ezek csak pótszemúvegek nem a te szemedre vannak gyártva, csak ara, hogyha valaki megszorul, elveszti, eltörik, ilyesmi, akkor legyen hirtelen egy pót. Ha nem erre vonatkozott, a fú kérdés akkor bocsánat

2019. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Optikusnál se és szemorvosnál sincs műszeres bevizsgálás, voltam mindkét helyen. Annyi hogy orvosnál szemnyomást is néztek (ami után 3 napig homályosan láttam). Dioptriát mindkét helyen csak az én elmondásom szerint határozták meg. Ez nekem nem vizsgálat.


Szemüveget nem ofotertben vettem, csak egy nagy ruhaboltban, nem tudok 20ezret adni érte.

2019. máj. 15. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!