Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az 1970-80 -as években hány...

Az 1970-80 -as években hány dioptriától hordtak kb. szemüveget "átlagosan" a rövidlátók?

Figyelt kérdés
Gondolom nem igazán létezett akkor olyan hogy Gáborka elment a szemészetre/Ofotértbe és másnap (vagy 2 hét múlva) bement egy -0,5 vagy -0,75 Dioptriás (cylinder NÉLKÜLI) szemüvegbe az iskolába.
2019. máj. 20. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

DE, létezett.

Az ember elment a szemorvoshoz - vagy SZTK vagy magán -, aki felírta a szemüveget. Ezzel elmentél az OFOTÉRTba, kiválaszottad a keretet, amit akartál és egy-két hét múlva megvolt a szemüveged (akár cylinderes, akár sem. Ugyanis már akkor is létezett ilyen is.)


Igazán nem értem a kérdésedet, MO-on már az 50-es években sem volt különleges dolog, ha valakinek volt szemüvege!

2019. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Igazán nem értem a kérdésedet, MO-on már az 50-es években sem volt különleges dolog, ha valakinek volt szemüvege!"


Én nem is ezt állítottam. Tele van olyan válaszokkal a gyakorikérdések.hu, hogy 20-30 évvel ezelőtt NEM IS ÍRTAK fel -1 dioptria alatti szemüvegeket.

2019. máj. 20. 16:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezért kezdtem el ezen gondolkodni, hogy vajon régebben tényleg nem volt ilyen..........vagy ezen az oldalon a SZEMTORNÁT ISTENÍTÓ emberkék írnak csak ilyet.
2019. máj. 20. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemtornások hülyék, nincs rá mit adni. Az egyedül fiatalon segíthet, amíg fejlődésben van a szem.
2019. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 72-ben volt fél dioptriás olvasó szemüvegem, amit receptre kaptam.

A szemtornások meg értelmetlen dolgokat írnak, semmi igazság sincs abban, amiket állítanak.

2019. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval már akkor is léteztek gyengébb dioptriás szemüvegek. Köszönöm az eddigi válaszokat, ment az összes válaszolónak a zöld kéz.


Ettől függetlenül aki tud még ezzel kapcsolatban információt, az leírhatja a tapasztalatait.

2019. máj. 20. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!