Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Azok a szemüvegmániás magas...

Azok a szemüvegmániás magas dioptriás emberek, akik alkalmasak a lézeres műtétre vagy kontaktlencsére, pénzük is van, miért hordanak inkább szemüveget? Van fogalmuk róla, mennyi minden szépségről maradnak le és mennyire torzít a szemüveg valójában?

Figyelt kérdés

Én nekem nagy volt a dioptriám mindig. Egészen pontosan -6. Nem hordtam szemüveget gyerekként, mert már akkor sem tetszett, hogy korlátozza a látószögemet és torzítja a felületeket. Lehet ez nem tűnik fel sokaknak, de én, mint asztalos mester gyermeke, pontosan láttam mi egyenes és mi torzított, ráadásul az üveg valahogy nem engedte "be" az "igazi" világot.... nehéz szavakba önteni.


Inkább tapogatóztam. Amikor 17 évesen beraktam az első kontaktlencsémet, akkor tudatosult bennem, hogy "semmit" nem láttamn eddig.... a szemüveg egy katasztrófális vicc a lencséhez képest. Akkor azonnal kértem a szüleimet, hogy 18. születésnapomra kapjak műtétet. Meg is történt, persze nem tetszett nekik a korom, így -2 dioptriáig garantálták hosszútávon a látásjavulást, szerencsére -0.5 ig romlott le 22 éves koromra és maradt is meg mostanáig.



Tehát én nem tudtam szemüveget hordani, mert nagyon zavarta a látásomat, még ha az vajmi kevés is volt. A kérdésem, hogy vajon ezek az emberek miért ragaszkodnak a szemüveghez? Miért nem viselnek lencsét? Miért nem műttetik meg magukat? Tudják egyáltalán miről maradnak le?


30F


2019. máj. 21. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

- mert egyszerűbb szemüveget csináltatni, mint szemműtétet

- mert olcsóbb is

- mert "Lehet ez nem tűnik fel sokaknak" - tehát eszükbe se jut nem szemüveggel megoldani a látási problémájukat

- mert a szemüvegviselésnek sokkal kevesebb, és kevésbé komoly mellékhatása van, mint egy szemműtétnek lehet

- mert már megszokták a szemüveget, semmi bajuk vele

- stb.

2019. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

"Inkább tapogatóztam. Amikor 17 évesen beraktam az első kontaktlencsémet, akkor tudatosult bennem, hogy "semmit" nem láttamn eddig.... a szemüveg egy katasztrófális vicc a lencséhez képest."

Nem. A szemüveg nem viselése, és inkább a tapogatózás választása a katasztrofális vicc a lencséhez, de a szemüveghez képest is.

2019. máj. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"én nem tudtam szemüveget hordani, mert nagyon zavarta a látásomat"

Tehát neked nem volt választási lehetőséged. A legtöbb embernek meg van.

2019. máj. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Azok a szemüvegmániás magas dioptriás emberek, akik alkalmasak a lézeres műtétre vagy kontaktlencsére"

Akinek semmi baja a szemüveggel, arról legtöbbször ki se derül, hogy egyáltalán alkalmas-e lézeres műtétre vagy kontaktlencsére, mert meg se nézeti. Aki megnézeti, az meg már meg is csináltatja vagy a műtétet, vagy a lencsét, nem? Én még senkiről se hallottam, aki megnézette, hogy alkalmas-e valamelyikre, aztán mégse csináltatta meg.

2019. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar a szemüveg, jól látok vele, megszoktam, nem maradok le semmilyen szépségről.

Műtéti kockázattól félek, igaz keveseknek, de hallottam hogy rosszul sikerült, és azt már nem lehet korrigálni.

2019. máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Általában azokat nem zavarja, akik kvázi abban nőttek fel. Tehát rajtuk van pár éves koruk óta.
2019. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak 13 éves korom óta, mégis sokkal inkább a szemüveg, mint a műtét.
2019. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem abban nőttem fel, és engem sem zavar.
2019. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán:

Nekünk jó szemüveget csinált az optikus... amit te leírtál azt típikusan egy rosszul bemért fókusztávolság és/vagy rosszul megállapított cilinder okozza


Meg nem vagyunk akkora hülyék, hogy vakon tapogatózzunk normális szemüveg készíttetése helyett.... bármelyik orvos vagy optometrista megnézte volna a szemüveged, hogy jó-e egyáltalán

2019. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vagok szemüveges vagy lencsés mint megműtessem a szemem. Tesomnak rosszabb lett mint előtte, van ilyen!

Jah és jelentem smemiről nem maradok le, örülök h nem ilyen hülye gondolkodásom van mint neked

2019. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!