Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés
maci feri nevű felhasználó kérdése:

Jó szemüveget írtak fel? Nem rontották el?

Ma voltam a szemèszeten,van egy kis fènytörèsem. Messzire nem láttam túl jól a számokat. A doki felírt mindkèt szememre +0.25 ös lencsèt egyiket 20 másik 115 fokkal. Elképzelhető hogy rosszat írt fel vagy ez teljesen normális lehet így?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szemüveg, szem, orvos

máj. 21. 21:29  Privát üzenet  

A válaszok

Csak te tudod, hogy jó-e: jól látsz vele vagy sem?

Egyébként ha messzire nem látsz, akkor nem +0,25-öset írt fel, hanem -0,25-öset, bár ilyen minimális dioptriához nem igazán szoktak szemüveget adni hacsak nem kéri az illető.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 21. 21:52 Privát üzenet
Ennek a kérdésnek semmi értelme, csak mondom. A számok felét lehagytad.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 21. 22:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor a beszóláshoz megnyugtatáskèpp valóban messzire jobban láttam a +os lencsével... Illetve ez volt a kèt fő szám. A lencse erőssège illetve a cylinder.. Harmadszor itt nekem nem az erősség miatt kell folyamatosan hordani a szemüveget hanem a fenytorest korrigálja a szemüveg. És hiába ilyen kicsi a dioptria rengeteget javít. Nem is a latason főleg hanem a betűket számokat sokkal jobban látom messzire.

# 3/5Időpont máj. 24. 06:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És egyébként a kérdés azért született meg,mert a rendelőbe az asszisztensek többször elrontották a papírt. A doki nézte át utána és véletlenül nem e nézte el,de voltunk az optikusnal felprobaltam amit felírt és jó :) Az optikus is mondta,hogy el kell felejteni a + közel a -tavolra van :)

# 4/5Időpont máj. 24. 06:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mivel minden szem más minden szemnek más dioptria kell.

# 5/5Időpont máj. 24. 06:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Romlott a szemem. Ha Vision Expressbe visszaviszem a szemüveget még ma, van esély rá, hogy még vasárnap mehetek érte, szerintetek? Mert másik városban van, ha nem akkor...
Azok a szemüvegmániás magas dioptriás emberek, akik alkalmasak a lézeres műtétre vagy kontaktlencsére, pénzük is van, miért hordanak inkább szemüveget? Van fogalmuk róla, mennyi...
Igaz az, hogy ha egy jó ideig szemüveget hordok, akkor hozzászokik a szemem, és nélküle rosszabbul fogok látni, mint előtte?
Az 1970-80 -as években hány dioptriától hordtak kb. szemüveget "átlagosan" a rövidlátók?
Olvasó szemüveget levéve sokkal rosszabbul látok mint előtte, ez miért van?
Nem tesz rosszat a szemének aki túlméretezett keretes állandó szemüveget használ?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!