Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jó szemüveget írtak fel? Nem...

Maci feri kérdése:

Jó szemüveget írtak fel? Nem rontották el?

Figyelt kérdés
Ma voltam a szemèszeten,van egy kis fènytörèsem. Messzire nem láttam túl jól a számokat. A doki felírt mindkèt szememre +0.25 ös lencsèt egyiket 20 másik 115 fokkal. Elképzelhető hogy rosszat írt fel vagy ez teljesen normális lehet így?

2019. máj. 21. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak te tudod, hogy jó-e: jól látsz vele vagy sem?

Egyébként ha messzire nem látsz, akkor nem +0,25-öset írt fel, hanem -0,25-öset, bár ilyen minimális dioptriához nem igazán szoktak szemüveget adni hacsak nem kéri az illető.

2019. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek semmi értelme, csak mondom. A számok felét lehagytad.
2019. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a beszóláshoz megnyugtatáskèpp valóban messzire jobban láttam a +os lencsével... Illetve ez volt a kèt fő szám. A lencse erőssège illetve a cylinder.. Harmadszor itt nekem nem az erősség miatt kell folyamatosan hordani a szemüveget hanem a fenytorest korrigálja a szemüveg. És hiába ilyen kicsi a dioptria rengeteget javít. Nem is a latason főleg hanem a betűket számokat sokkal jobban látom messzire.
2019. máj. 24. 06:40
 4/5 A kérdező kommentje:
És egyébként a kérdés azért született meg,mert a rendelőbe az asszisztensek többször elrontották a papírt. A doki nézte át utána és véletlenül nem e nézte el,de voltunk az optikusnal felprobaltam amit felírt és jó :) Az optikus is mondta,hogy el kell felejteni a + közel a -tavolra van :)
2019. máj. 24. 06:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel minden szem más minden szemnek más dioptria kell.
2019. máj. 24. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!