Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy javult a szemem?

Lehetséges, hogy javult a szemem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha nagy hülyeséget kérdezek most, de minden jel erre utal már kb. két hónapja.

Nő vagyok, 50 éves, 43 éves koromban kezdtem, olvasó szemüveggel. (A távolba látással nem volt baj soha). Aztán az olvasó mellé kb. 4 évvel ezelőtt csináltattam egy progresszív irodai szemüveget (számítógépnél volt gond, hogy monitort is jól lássam, amiről dolgozok, amit berögzítek, azt is jól lássam, elfáradt a szemem a másodpercenként fókuszálásban). Akkor lett egy úgymond "beltéri multifokális", 2 méterig jó, tehát olvasni, írni tudok benne, aztán rögzíteni, és ügyfelet is jól látom, ezekhez nem kell föl-le kapkodni.

Kb. fél éve ez a beltéri multifoki (irodai szemüveg) kevés lett,(3,5 év alatt romolhatott a szem), újra bemérték, újat csináltattam, nagyon jó volt.

De most, kb. két hónapja jobban látok, ha leveszem. A régebbi beltéri multifokit is eltettem, lakásban járkálni, ezt-azt csinálni jó volt. Most kifejezetten jobban látok nélküle. Egyedül a "csak" olvasó szemüvegnél nem változott a dolog, az kell. De ilyen szobányi távolságban határozottan jobban látok szabad szemmel, kb. két hónapja. (Előtte pedig nem így volt, kellett a szemüveg lakáson belül.)

Lehetséges, hogy javult a látásom, magától? Volt már így valaki? Köszönöm, ha írtok.



2019. máj. 27. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges a javulás kezelés nélkül is. Magamon is tapasztaltam.
2019. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézesd meg szemészeten a szemed, mert azt hallottam, hogy szürkehályognál is eleinte javul a látás, persze te még fiatal vagy ehhez, de azért jobb ha megnézi orvos.
2019. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek:)

Úgyis aktuális a szemvizsgálat nálam (magas vérnyomás miatt is).

2019. máj. 27. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több a fény, mint télen, azért tűnik úgy.
2019. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!