Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemfenéki bevérzés prognózisa?

Szemfenéki bevérzés prognózisa?

Figyelt kérdés
(62 F) Provokált magasvérnyomás volt kb. egy évig, az időszak vége felé egy hete szemfenéki bevérzés történt, lángnyelves típus. A látómező kb. huszadrészén részleges látáskiesés, homályos, torz látás. Azt olvastam, talán felszívödik. Megköszönnék ezirányú tapasztalatokat, esetleg orvosi véleményt. Rutascorbinnak van hatása? Ha felszívödhat, kb. mennyi ideig tart? Mit célszerű tenni? Pl. Szem letakarása, kímélése, étrend, stb. A vérnyomas csökkentését és az orvos meglátogatását fontosnak tartanám, de nem sikerült bejutni az orvoshoz, A vérnyomást naponta mérem. Minden választ köszönök.
2019. máj. 30. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Tisztel Uram! A vércukorszintje rendben van? Nekem a cukorbetegség szövődménye miatt volt üvegtesti bevérzésem. Úszkáltak fekete pontok, homályos foltok a szemem előtt, rendkívül zavaró volt. Engem végül megműtöttek a budapesti Szent Imre kórházban, dr. Ferencz Mária (a világ legjobb szemorvosa, külföldiek hozzá járnak!). Olyan méregdrága, speciális injekciót kaptam, ami megállította a hajszálerek berepedezését. A látáspmat köszönhetem ennek a kiváló orvosnak, keresse fel! Magánrendelése is van Budapesten. Rengetegen járnak hozzá, nem véletlenül. Nekem is rendbe kellett raknom a cukromat, hiszen a magas vércukor miatt jött elő a szemszövődmény. Nyilván Önnél is az első az lesz, hogy szakorvos rendbetegye a vérnyomását. Friss teljes laborlelet is szükséges, ki kell deríteni, mi okozhatta a bevérzést! Sok sikert, jó egészséget kívánok!
2019. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm!
2019. máj. 31. 09:35
 3/6 Alexa890610 válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval.

Üvegtesti bevérzés általában diabétesz szövődménye.

Édesanyám 9 hónapja vakult meg teljesen, szintén üvegtesti bevérzéssel kezdődött és nagyon magas vérnyomással.

Neki zöldhályog is közrejátszott.

A szemész szemcseppet adott neki és azt mondta felszívódik magától a bevérzés.

2 hónap múlva valóban felszívódott, de a látóideg elhalt.

2019. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te jó ég 😢 rengeteg felületes, béna szemorvos van!nekem is szemcseppet adtak, csak én nem nyugodtam bele, tovább mentem, amíg megtaláltam a legjobb orvost.
2019. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
felszívódik persze, csak éppen maradnak hegek...és ez attól függően h hol vannak, okozhat látásromlást. ha amaculát érinti, akkor az éleslátásnak vszínű annyi felszívódás után is. de így látatlanba nehéz mit mondani
2019. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Az én bevérzésem sajnos a látómező közepéről indul és a négyóra-fél hat óra közötti szektorra terjed. Ha szöveges oldalt olvasnék, akkor a folt takarta soroknál a sorok egy ívben lejjebb süllyednek kb. betűmagasságnyit. Gondolom, a helyi gyulladás miatti duzzanat okozhatja ezt, mintha a legeslegelején még nem lett volna. Látom, tapasztalom a foltbeli alakzatok - lángnyelves, háromszögekből álló típus - oldódását, de ez nagyon lassú, ezért is örültem az egyik válaszban a két hónapos elmúlási időnek, ezek szerint még az elején tartok. A vércukrom 6.3 - 6.5, napi nem egész két szem vércukorcsökkentő tabletta mellett. Diétám nm szigorú. A vércukor nem ingadozik. A bevérzés oka a kb. féléve tartó magas (160-170, néha még magasabb) vérnyomás. Most 155, fokhagymára nem reagál, pedig azelőtt reagált. A látóideg működik, csak olyan, mintha egy matt fóliadarab lenne a látóteremben, a középső része a fényt látja, ugyanolyan árnyalat, mint a látó rész átlaga, de egy merő homály, pl. a szöveg betűi nincsenek ott. Kétszer jártam szemészeten, de orvosig nem jutottam...
2019. jún. 4. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!