Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Multifokális szemüveghez...

Multifokális szemüveghez lehet úgy, hogy csak "géppel" mérik be az ember szemét?

Figyelt kérdés

Tehát a bajom az, hogy egyszerűen én nem tudom ezt követni, amikor csereberéli a lencséket a szemem előtt abban a szemüvegben, és akkor ide nézzen, oda nézzen, távolba nézzen, olvasson. Mikor volt jobb, ez, vagy az előző, vagy a kettővel ezelőtti? Komolyan, én ettől kiborulok, már azt sem tudom, melyik volt az okébb. "Rendes" multifoki ugyan nem kell még, de beltéri multifoki igen (irodai progresszív szemüveg), tehát képernyőt is lássam, a bizonylatot is lássam, amiről rögzítem, olvasni is tudjam vele a jogszabályt papír alapon, és az ügyfelet is lássam 2,5 méterről. Az előző ilyenem jó volt 4 évig, de már gyenge volt, most csináltattam újat, újra olvastatott, lencséket cserélt, én már követni sem tudtam. Ez el lett cseszve. Oké, csak 56 ezer (de mondjuk egy rendes multifoki 150 körül van.)

Van olyan hely, ahol ezt bemérik csak és kizárólag a műszereikkel? És nem engem faggatnak, hogy melyik volt a jobb?



2019. jún. 17. 17:01
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Normális helyen nincs. Beméri és olvastat. Sôt 'normális' multifokalisnál járat is. Engem konkrétan kiküldtek az üzlet elé, hogy nézegessek az utcán is. Ha nem jó, nem látsz vele rendesen, vidd vissza.
2019. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem is kiküldtek sétálni. Azt mondták fél óráig vissza se menjek.
2019. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát akkor ezt, hogy olvastat, ide kell néznem, oda kell néznem, ezt nem lehet megúszni.
2019. jún. 17. 17:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Direkt szivat. Van úgy, hogy nem is cserél semmit, csak kivesz-berak, hogy kiderüljön tuti-e. Én is rühellem, nagyon nagyon utálom, így amikor megunom, közlöm vele, hogy hagyjuk abba, teljesen összezavarodtam, és elmegyek egy másikhoz.


Na és a próbaszemüveg is csak fel van qrva az ember fejére, köze nem lesz a majdan elkészülthez.


multifokálisnál előbb a keretet be kell hajligatni, hogy jól álljon, csak utána lehet bejelölgetni.


Az asztali multifokálisat munkaszemüvegnek hívják a parasztvakító szakzsargonukban. Lövésem sincs mi a különbség egy klasszik 2 különböző dioptriából összerakott multifokális meg eközött, merrt tisztességesen nem tud egyik optikus sem válaszolni, csak halandzsáznak.

2019. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Lövésem sincs mi a különbség"


A hagyományos progresszív lencsék az olvasó és a távollátó szemüveget ötvözik, a köztes távolságra nem igen nyújtanak éleslátást.

2019. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:

A munkaszemüveg olvasási és monitor távolságban biztosít éles látást, távolba nem lehet vele élesen látni.


Ma már egy jó progresszív lencsével minden távolságra éleslátást lehet biztosítani.

2019. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A sima progresszívnek 2 éles mezeje van, köztük átmenettel, csak 2 nagyon eltérő távon. A munkaszemüvegnél nem ugyanezvan, csak kisebb a kettő közötti differencia?


Tehát az olvasó rész mindkettőben akkora, hogy 30cm-nél éles, de a "távoli" egyiknél 5 méterre van belőve (olvasós tábla táv) a másiknál meg 1-2 méterre, nem?


Szóval kizárt, hogy minden távolságra jót lehessen gyártani 1 szemüvegben. Pontosítok, szürkehályog műtöttként fix a szemlencsém, így gyakorlatilag mindig cserélni kéne a szemüveget, de ha csak 1 szemüvegem lenne akkor hülyét kapnék, mert vagy olvasástvára jó, vagy messzire, közte meg ahogy esik úgy puffan alapon valahol jó. De ez csak a marketingben van így, autót szerelni például lehetetlen, plafont festeni lehetetlen, és még egy csomó élethelyzet van amikor szemüveget kell cserélni. Ha közelre és fölfelé kell nézni valamiért, akkor máris kuka a progresszív. Ágyból tévézés, pláne féloldalra döglődve, máris kuka a progresszív, ilyenkor fel kell venni egy TV távolságra belőtt szemüveget. Na és az ABC-ben a polcok között az árcímkék is érdekesek ám, messzebb-közelebb kell menni örökké.


Szóval rengeteg alkalmazkodás- kínlódás van, és ami még fontos, eközben az ember bizony merül le, mert nagyon szépen hangzik az, hogy élesen lát, de ez korántsincs így. Eleve csak és kizárólag egyenesen, és párhuzamosan, oldalra nem lehet elfordítani a szemet semennyire. De ez van, nincs jobb sajnos. Irgalmatlan pénzeket el lehet szórni míg megvan a megfelelő szemüveg, és kismillió hibalehetőség van benne.

2019. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Meg hogy jön ki az, hogy a munkaszemüveg csak olyan 50 ezer, a multi meg 150 ezer? (nagyságrendileg, saccperkábé, most tökmindegy a lencsemárkanév)
2019. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"kizárt, hogy minden távolságra jót lehessen gyártani 1 szemüvegben"


Van olyan, olyat hordok. Felső része vezetéshez, közepe monitorhoz, alja olvasni. Az oldala nagyon minimálisan torzít, de funkcionálisan megfelel, pl periférikus látáshoz mozgás érzékeléséhez. Meg kell tanulni használni, van, aki nem tudja, mert a tanulási időszakban (ami 2-3 hét kb) annyira idegesíti, hogy inkább nem hordja. És sajnos a lencse minősége nagyon meghatározza a végeredményt, egy jó minőségű progresszív szemüveg 200 000 forint körül kezdődik.

2019. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És a tiéd milyen? Úgy értem mekkora a lencse magassága, a felső és az alsó értéke, a kettő közötti átmenet "gyors" vagy "lassú" Rendes monitort használsz-e vagy laptopot?
2019. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!