Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem értem ezeket a szemészeti...

Nem értem ezeket a szemészeti adatokat. Mit jelenthet? Mennyire rossz a szemem? Milyen kontaktlencsét rendeljek? Hogyan határozzam meg a dioptriát?

Figyelt kérdés

Jobb: -2,0 ds -0,5 dc 69

Ball: +0,25 ds + 0,5 dc 139



2019. júl. 10. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Nem neked kell meghatározni a dioptriát, hanem annak aki csinálja a kontakt lencsét/szemüveget.
2019. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ott van: A jobb szemed -2 es, a bal szemed +0,25 ös. A többi adat a szem görbületét írja le. Neked azzal nem kell foglalkoznod, az az optikusra tartozik. Ez egyáltalán nem rossz adat. Simán korrigálható műtéttel, és akkor soha nem kell szemüveget viselned. Bár úgy tudom, csak 18. év után végeznek ilyen műtétet, miután már nem változik a méret.
2019. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy az első kontaktlencsét az orvos írja fel és be is tanít a felhelyezésre, levételre.

Ez szemüveg recept vagy kontaktlencse?

Szemüveg recepttel nem lehet kontaktlencsét venni.

Inkább kérdezzd meg a szemészt hogy megy ez! Ne rendelj lencsét csak úgy!

2019. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!