Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem szabad kontaktlencsével...

Nem szabad kontaktlencsével zuhanyozni, mert víz éri. Na de kádban fürdeni?

Figyelt kérdés
Akkor nem megy a szemembe a víz.
2019. júl. 12. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig lencsében zuhanyoztam!
2019. júl. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is, ha olyan a zuhanyrózsa, hogy te locsolod magadra a vizet úgymond, simán lehet. Hajmosásnál óvatosabbnak kell lenni, mert nekem volt már olyan, hogy belement egy kis víz és félrecsúszott a lencse.
2019. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hajmosást simán megoldottam, úszást is, de még csúszdáztam is lencsével.
2019. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vízben vagy és kinyitod a szemed, a lencse leúszik. Uszodában vegyél fel úszószemüveget, zuhany alatt hajtsd hátra a fejed (ekkor meg a füledbe fog belefolyni a víz) kádban meg értelemszerűen...
2019. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon régóta hordok kontaktlencsét, ráadásul keményt, ami alá jobban bejuthat bármi. Mindig a szememben van ha zuhanyzok, egyértelmű, az arcomba nem nyomom a zuhanyrózsát.Orromtól lefelé,aztán simán megmosom az arcom úgy,hogy becsukom a szemem.


Hajat mosni:fürdőkádban előrehajolva, behunyom a szemem, és nem fordítom oldalra a fejem mert akkor valóban belemehet a víz, sampon.


Viszont a strandon, medencében nagyon ügyelek rá,hogy ne menjen víz a szemembe, a klór, bármi szennyeződés fertőző lenne.


Én a sminkeléssel is óvatosan bánok, a tartós szempillafesték irritálta szemem, spirált sem használok.Szemhéjfestéket csak krém állagút.

2019. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb egy hónapja van újra lencsém, azt mondták, ne zuhanyozzak vele, de néha muszáj, az arcomat kerültem. Úszni pláne nem szabad vele.

De 20 éve is volt (aztán műtét, de most megint kell), akkor nem emlékszem ilyenre, tesómnak se mondtak semmi ilyet, hogy ne érje víz...

2019. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!