Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Félek a kontaktlencsétől?

Félek a kontaktlencsétől?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de egyszerűen félek a felhelyezéstől, a szemüveg nagyon rosszul áll, szóval úgy néz ki, hogy a kontaktlencse a megoldás. Egyáltalán van okom félni?

2019. júl. 18. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs. Majd jól ijesztgetnek vele, hogy mosd a kezed, aztán a kontaktlencsét, aztán csak bizonyos szappannal moss kezet, utána újra moss át mindent...


Egyszer kényszerhelyzetből olyan több hónapja lejárt lencsét kellett betennem, amit előtte egy éjjelen át szárítottam folyadék nélkül, természetesen sose mostam át előtte se. (Az ember kin kísérletezzen, ha nem magán.) Nem volt semmi bajom se aznap, se utána (de azért nem csinálok belőle rendszert).


Nem kell félned semmitől, berakni is könnyű, kivenni is könnyű, max kicsit pityeregsz amíg megszokja először a szemed.

2019. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!😊
2019. júl. 18. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem mondják milyen szappannal csak hogy moss kezet elötte mert mégis csak a szemedben túrkálsz, nekem egyedül annyit mondtak hogy jobb a papir kéztörlö mert nem szöszöl

De nem kell megijedned meg semmi mielött haza mehetnél vele megtanitják hogyan rakd be és hogyan vedd ki, ha nem megy akkor nem viheted haza, szóval van elötte vizsgálat hogy alkalmas vagy e

2019. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ😊
2019. júl. 19. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

En azt momdom neked hogy mind2 kell feltetlen foleg ha lencsed lesz melle egy szemuveg is!Mivel.en velemenyem a kontaktlencse a vilag egyik legjobb talalmanya. Aki nem szereti a szemuveget mert nem all jol zavarja megis csak ugy ereztem bele log a latoterembe a keret,zavar le akarom venni,nem all jol, egy keretbe vagyok zarva". Szamomra a lencse jobb mert berakom es olyan mintha ott se lenne a latasom pedig tokeletes;ellatok a hegyekig a fakig melyik magasabb alacsonyabb mindent HD-ben.romlott a latasom igy szemuvegben mar nem lattam olyan jol.ha evente romlik ugyanugy most egy uj szemcsi 100 ezer lesz a masodik szemcsim.a lencse 20 ezer folyadek stb 3 homapra de kaptam kedvezmeny allitolag olcsobb lesz a kartyaval mindig.


(Vision express) Most lett lencsem imadom berakom nem.erzem ott van de mar 12 10 11 14 ora mulva attol fugg erzem mar zavar homalyosaan latok a vege fele vagy nem tudom ma is 12 orat volt benn eleg volt ugy erzem elejen semmi baj a vege fele erzem ki kell venni.foleg ha elejen ugye ha uj akkor nem tehwted be 12 orara mer ugyis erzed kenyelmetlwn de szep lassan hozza szokik a szemed . De ha elsore lenne lwncsed betenned 6 orara erezned a vege fele szur strb ez teljesen normalis.elejem is eloszor 2 orara kell aztam 2 oraval novelve v 1.5 oraval szepen fokozatosan elerve akar a napi 10 12 14 orat. Imadom a lencset de a vege fele en is erzem szur eleg volt mar lehet mert szaraz a szemem vettem mukonnyet.nem is egeszseges betenni egesz napra meg elalvasra vannak alljtolag olyan lencsek amit ki se kell venni napokig hetekig de ez hukyeseg kell a szemednek is normalisan szellozzon meg ha azt is mondjak ezekem is tud a lencseken .allitolag minden lencse jol szellozik de persze a legjobb a szemdnek ha nincs rajta semmi ugy tud a legjobban.Reggel beteszem este mar erzem 10 11 12 13 ora utan mar jol esne kivenni neha szur de ez teljesen normalis. egesz nap mintha ott se lenne rajtad en igy erzek. De mar este fele azert 1.5 2 oraval ki kene venni h remdesen ujra a szemed tele toltse magat oxigennel elalavas elott.na es itt jon ha tvzni akarsz meg nem art 1 szemuveg. Ilyenkor en isa feltezsem h lassak.vagy ha csak szimplan nincs kedvem 1 nap lencset viselni.vannak a havi es heti napi lencsek nekwm havi van mert en majdnem minden nap hordom.ugyis el fognak mindemt mondani neked de menj el egy optikaba kerj egy szemuveget csinaltass. Vannak szerintwm.olcsobbak az enywm most 100 ezer lesz :( legyen szemuveged is kell az is. Es aztan johet a lencse bemesz egy optikaba kersz lencsere merest alkalmas e a szemed a kontaktlwncsere. Nagyon keves ember nem alkalmas . En hal istem igen es imadom a lencseimet betenni es latok kivaloan keretek nelkul mintha nem is lenne rajtam semmi😍 egyet kell legyozni csak az agyadnak hogy te a szemednel nyulkalsz de a szwmedhez nem ersz csupan a lencsehez. De erdemes nem nagy kormokkel kezdeni hanem szepen levagni.eszedbe ne jusson netrol rendelni.az elso alkalom elmesz kersz idopontot optikaba lencse meresre milyen lencse kell es neked lwhet e es ha lehet mar akar ott be is tanitanak.az elejen nehez de par nap es mar rutinos leszel.nekwm is a kivetel par masodperc a betetel kicsit hosszabb de ra kell jonni.nsm kell felni mindent el fognak szepen neked mondani betanitani azt is h havi napit ajanlanak e neked es lehet e egyaltalan lencsed de arra keszulj fel ha adnak idopontot kontaktlenvsere amit neh netrol rendelj szigoruan az elsonel egy optikaba a kert kontaktlwncse meres aki vegzi optimaristanal talalkozz eloszor kontaktlencsevel.en hulyesegbol rendeltem szineset 1 2 eve es akkor senki se momdta el h kell kivenni es betenni es orakig szenvedtem veluk. De igy tudtam mire szamitsak milyen ha valami hozza er a szememhez de neked szerintem nem kellk ne felj.majd ott optikaba eloszor nekem aki vegezze bacsi meg mindekinek beteszi a szembe ha van probalencse kell legyen boltba amit feltesznek neked h az megfelelo e meg nem e lesz piros a szemed tole. ne felj be fogja tenni kicsit myulkal a szemednel de nekwm is bement a jobb elsore kb azonnal es mar a boltba csodalkoztam milyewn jol latok de ez meg csakk az egyik szemembe helkyezte bele. A balba kicsit tobb ido meg "ratapadt a szememre " Aztam nekem kellett kivenni a lencset de ugyes vagy leszel ne felj csak le kell gyoznod h te a szemednel fogsz fognak nyulkalni de nem faj es par nap te is rutimos lencses leszel be es kivetelbe.en is mar masodik napon sima ugy volt. Meg fogja szokni az agyad h probalod behelyezni es nem reflexbol majd elobb utobb h nem hunyod be a szemed. Elejen valoszinu be fogod be akarod de az agyad hozza fog szokni. ne felj minden kezdet nehez en nem bantam meg es imadom eletem egyik legjobb dontese majd egy lezeres szemutetet akarok utana ha beallt a szemem es nem romlik de addig kivaloan megvagyok a szinte eszrevehetetlen lencsekkel. Mar a vege fele 11 12 ora utan en is ereztem meg h ki kene venni meg ez nornalis is 11 12 ora viseles utan es olyankor ha latni szeretnek jol esik a szemuveg .mind2 ot ajanlom.es sikeres kontaktlencse betanulast neked ! Feltetlen szerezz be egy szemcsit ha nem latsz jol es csak aztan a lencse! De a szemuveg az alap! Aztan kinek mi.nekem a lencse a best😍arra kell figyelni egy porszem ne menjen majd be a lencse es a szemed koze mert akkor az olyankor tud szurni vagy ha forditva kiforditva teszed be alencset de mindent el fognak neked mondani csak kerj idopontot az optikaba egy szemmeresre szemuveg neked milyen kell es egyKontaktlencse meresre.!is.sok sikert ! Neked ! Es ne felj mert eloszor majd a optimerista fogja neked betenni a szemedbe a lencset de mindeki tulelte es ugyesen bement sok sikert ! De a szemuveg legyen az elso es ha bejon a lencse szamomra az jott be es napi 10 12 orat is akar hordom. Egyszeruen imadom! Remelem segitettem neked!

2019. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Boltba eloszor beteszik neked aztam te magad ki aztan ujra te magad be esa te magad ki es ha siker es alkalmas a szemed mar vihetsz is haza ha van a boltba en mar aznap haza vittem es viseltem iamdom a vege fele ereztem ki kell venni meg elejen picit lehet bent fokozatosan emelve. de ez teljesen normalis elsore.a vision expresszt imadom. A kis varosi optika hetek mire ad idopomt.proba lencsejuk se biztos h van es haza viheto lencsejuk ami kell a szemedbe a meres megallapitas soran es arra is varni. A vision expresst felhivtam masnapra adtak idopomt megtudtam alkalmas a szemem volt probalencsejuk beraktak betanitottak es mar vehettem is a boltba volt es haza vihettem hordtam mar aznap! Mentem veluk mindenhova nezelodni😂😍mar masodik napra max 3 ik en profi lettem be es ki rakasban batran merem allitani de ahany ember annyi fele :) lehet neked nem fog bejonni a lencse en imadom szemsly szerint.jobb szamomra mint a szemcsi
2019. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!