Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szendvics minden nap ebédre?...

Szendvics minden nap ebédre? A kenyér nem hizlalna nagyon?

Figyelt kérdés

Akárhogy gondolkozok, arra jutok, hogy a legoptimálisabb az lenne számomra, ha szendvicseket csomagolnék magamnak munkába a mindennapokon.

Viszont ugyan nem vagyok egy fitnesszguru, azért egy kicsit tartok a napi szintű ilyen mennyiségű kenyérevéstől...

Mennyire hizlalna?

A rozskenyér, teljes kiőrlésű kenyér mennyivel jobb választás?

Van esetleg más egészséges alternatíva?


2019. aug. 5. 09:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy nekem bőven elég 1 db szendvics ebédre, tehát 2 normál méretű szeletről beszélünk.
2019. aug. 5. 09:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem hízlal és nem a kenyérrel van a gond. Azzal, hogy nem eszel főtt ételt ebédre. Tönkre fog menni a gyomrod, az emésztésed, minden. Este ne pótold azt, amit nappal kell megtenni, inkább este egyél keveset és nappal főtt ételt.


Ha olyan a melóhely, hogy nemigen tudod ezt megtenni, akkor a szabadnapjaidon vagy a szombatokon-vasárnapokon, és minden munkamentes napon igyekezz, hogy levest egyél és normális, főtt kaját.

2019. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Raknék bele főtt dolgokat, csak a szendvics sokkal kellemesebb ilyen "hurcolós" kajának, mint a klasszik hús+köret felállás. Plusz végre valami, amiből lehet kontrollált mennyiséget készíteni, tésztából, rizsből stb köretből nehezebb keveset csinálni. :D

Nem szalámis szendvicsre gondoltam, lehet bele tenni sült husitól kezdve a főtt tojáson át a grillezett sajtig akármit.

2019. aug. 5. 09:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Én főtt ételt szoktam vinni, mivel kenyeret nem eszem. Többnyire hús és zöldségköret, néha leves is. Kérdés, van-e lehetőség melegíteni és leülni megenni, nálunk ez nem gond.
2019. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Van lehetőség, jelenleg én is így hordok kaját, csak már a hócipőm tele van vele. :D

2019. aug. 5. 10:43
 6/12 A kérdező kommentje:
macerás, nehezebb keveset készíteni belőle, és nem igazán szeretem a meleg ételt, mármint olyan értelemben, hogy konkrétan meleg az előttem levő étel a tányéron - a hagyományos fogások viszont nem túl guszták kihűlve, szendvicsként viszont teljesen jók.
2019. aug. 5. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, vannak teljeskiőrlésű, tönkölybűza, rozskenyerek. Mehet bele paradicsom, paprika, saláta sajt, uborka, amit szeretsz. Vannak már kisebb hűtőtáskák, vállra /hátra tehetők. Illetve láttam még tojásos szendvicset, salátával, főtt sonkával, főtt/sült csirkemellel, esetleg konzervek? A lényeg, hogy sok zöldséget egyél, több félét egy alkalomra, és csomagolgatsz még barackot, dinnyét, almát, körtét stb.
2019. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
en salatat szoktam vinni. lehet gyumolcs, hagyomanyos, tonhalas, teszta, bulgur stb. salata. meg sem olyan unalmas es hizlalo mint a mindennapos kenyer eves.
2019. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mennyire hízlalna? Amennyire tele eszed magad. Ha soknak tűnik, vigyél kisebbet, ennyi.

Én ugyan nem hurcolásznék semmit, én még ennél is lustább vagyok, akkor már inkább rendelek vagy veszek. Viszont szerencsére van üzemi kajálda is, úgyhogy még ennyi gond sincs általában. Mindemellett viszont abszolut nem is értem azokat, akik nálunk ennek ellenére pl szintén kenyereket hurcolásznak, aztán évekig majszolják ebédre a tonhalas konzervvel, vagy a kóbászt szeletelgetik hozzá. Ez ebéd? Plusz még macera is, be kell szerezni, hozni-vinni, meg a végén takarítani.

2019. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Egy szendót bedobni azért nem nagy macera meg takarítás.

Rendelni drága, nem olyan finom, és nagyon sok szeméttel jár. Plusz mint írtam, nem szeretem a meleg ételt.

2019. aug. 6. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!