Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha ideges vagyok nem tudok...

Ha ideges vagyok nem tudok enni, alig van étvágyam és rendszertelenül étkezem. Mit tegyek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha feszült életszakaszba kerülök, akkor egyszerűen nincs étvágyam. Van, hogy egész nap nem eszem semmit és csak du. jut eszembe enni amikor már rosszul leszek az éhségtől. Ilyenkor csak gyorsan bekapok valamit, hogy letudjam a kajálást, de akkor sem figyelek rá oda hogy mit eszem. Ilyenkor egyszerűen egy nyűg az étkezés, amúgy sem vagyok egy nagy zabagép.Viszont már érzem, hogy fizikailag is megvisel ez, de nem tudok változtatni, mert nem esik jól az evés. Mit tehetnék hogy ezen változtassak és hogyan alakítsak ki egy normális étrendet?
2019. aug. 5. 15:48
 1/2 anonim válasza:
Én is sokszor vagyok étvágytalan a stressztől, idegességtől de olyankor is legyűrök magamba valami kaját, mert enni kell. Fontos, hogy valahogyan egyél, ha nagyon durván rosszul esik, turmixold le magadnak a kaját... hátha. Ha fizikailag érzed, hogy már megterhel jó lenne mérlegre állni és megnézni mi a helyzet. Ha az a baj, hogy elfelejtesz enni, akkor állíts be emlékeztetőt különböző időpontokra, hogy enned kell. Más ötletem nincs..
2019. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Azóta azt a megoldást találtam, hogy elkezdtem sportolni. Ettől megjött az étvágyam és a stresszel is jobban kijövök. Már csak egy egészségesebb étrendet kell kialakítanom és sínen leszek.
2019. aug. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!