Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek a suliba péksüti...

Mit egyek a suliba péksüti helyett?

Figyelt kérdés

Így nyáron rájöttem, hogy nagyon nem jo amit csinálok. Sok üditőt eszek, egy rakat péksütit, es egyéb ilyen nem egészséges dolgot. Nem vagyok kövér, de van rajtam egy jó pár plusz kiló.

Most elkezdtem redszeresen enni. 4oránkent, nem sokat.

Viszont azzal gondba vagyok, hogy például a reggeli kakaóscsiga, vagy a suliban megevett különböző péksütik helyett, mit egyek, ami ugyan úgy teltség érzetet ad, és energiát.

Illetve megprobálok üdítő helyett vizet inni.

19/l


2019. aug. 7. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj átállni szenyára, ha elszántabb vagy, akkor barna kenyeret, bele saláta, paradicsom, paprika stb..ami tetszik.

Üdítő hanyagold, igyál helyette szénsavas vizet.

2019. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsombi55 válasza:
100%
Zöldség, hús, túró, gyümölcs, rizs.
2019. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Én alapból már azt nem értem, ezt hogy lehet finanszírozni. Nem vagyok nagyon csóró, de pl. furának tartom, hogy ott van csajom, aki munkahelyén napi 1000ft értékben vásárol üdítőt, péksüteményt, minden nap, és azt eszi. Egy hónapban 30kra jön ki a munkahelyi nassolás neki. Nem érti mit tartok ezen furának.


Én otthonról viszek 1 liter kávét, ha hidegen viszem hideg marad, ha melegen meleg. (termosz) Emellett ásványvizet iszok amiből másfél liter 120ft. Csomagolok magamnak zsemlét, viszek húsokat amiket előző nap ettem otthon, néha köretet is, stb. Ilyen burgonya, fasírt, rántott szeletek, salátás wrap, amiket meg lehet evőeszköz nélkül is enni.


Orbitális egy baromságnak tartom a péksüti+energiaitalon élést.

2019. aug. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

- Szendvics, ha nagyon akarod, teljes kiőrlésű vagy rozslisztből.. bele sovány dolgok, zöldségek, sali

- Gyümölcs, zöldség, én sokszor vittem felkockázott gyümit nasinak suliba

- Homemade kekszek, müzliszeletek (ezekben kontrollálható a cukor mennyisége)

- Joghurt, stb

- Olajos magvak, csonthéjasok de ezek MÉRTÉKKEL

- "hungarocell" - puffasztott rizs, búza stb

Ha van valami konyhaszerűség, és van egy vízforraló, akkor a zabkása mindig telitalálat. :D

2019. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Előző, nem gondolod, hogy talán fehérjét is kellene enni, nem csak cukrot, meg vizet?

Azt hiszed, hogy az egészséges étkezés ebből áll?

Szénhidrát, cukor, víz? Ezekben amit leírtál alig van tápanyag.

2019. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#

Gondolom a kérdező csak eszik valamit a nap során, a péksüti a szememben csak ilyen éhségűző nasi, arra írtam alternatívákat.

Nem hittem, hogy le kell írni, hogy egyen azért normális ételeket főétkezésre... :D

+ a szendvicsbe annyi fehérjét raksz, amennyi jólesik

2019. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3-as ez is egy ok volt, hogy abbahagyjam, mert egy nap elköltöttem 1000-3000ft ot, és nem nagyon maradt másra pénzem. Bár energiaitalt nem iszok, csak egy rakat cukros üdítőt, az se jo.

2019. aug. 8. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vihetsz főtt tojást, kemény sajtot is zöldségekkel, kefírt, joghurtot (tehetsz bele egy kis gyümölcsöt is). A tojást edd meg délelőtt, nem jó sokáig tárolni.

Mondanám még a tonhalat, szardíniát is, de lehet, hogy a suliban a többiek nem értékelnék a szaga miatt. (Én iskolás korban vittem szardíniás szendvicset, annyira azért nem izgatott, ki mit szól :).)

2019. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a barátnőimmel mindig egy jó adag zabkását vittünk és otthon reggeliztünk előtte. Így teljesen kibírható volt a 7-8 óra. De amúgy nagyon sok mindent lehet vinni. Tk kenyérből szendvics sok zöldséggel, felvágott répa, uborka, zeller humusszal vagy más szósszal, gyümölcs, stb.
2019. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Probald ki azt hogy este osszedobsz egy kis zabot gyumolcsel, rakhatsz bele magvakat is ha akarsz es felontod tejjel vagy vizzel, csak rakj kicsit tobb vizet mert a zab megszivja magat. Ezutan berakod a hutobe es reggel csak kiveszed es viszed.


Egeszseges, vitamin es asvanyianyagdus, eltelit.

2019. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!