Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja, hogy ilyen...

Mi okozhatja, hogy ilyen sokat eszek?

Figyelt kérdés

18 eves lany vagyok, 49 kg, es az utobbi evben amiota szamolom a kaloriakat eszrevettem, hogy minden nap 2600-3000 koruli mennyiseget fogyasztok. ezeknek a legnagyobb resze "egeszseges etelekbol" szarmazik, de gondolom az ebben az esetben nem szamit. ha muszaj, mert mondjuk tulorazok vagy kirandulok es nem vittem magammal eleg kajat megvagyok peldaul 1800 kalorian is aznap, de alapjaraton semmibol nem tart nekem egyszerre megenni nasinak egy fel gorogdinnyet, vagy 5-6 banant. (ami igaz, hogy "egeszseges", de mar magaban mindketto 500-600-700 kaloria is lehet).

egyebkent nagyon egeszsegesen taplalkozom, elegge mindenmentesen egy kiskori betegsegbol adodoan amit ezzel gyogyitottam meg es tartok vissza a kiujulastol, es egyaltalan nincs rajtam felesleg. csak nem ertem, mire "kell" a testemnek ez a rengeteg kaloria ha nem is sportolok semmit... talan valaki aki ehhez kicsit jobban ert tudna segiteni. elore is koszonom!



2019. aug. 13. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerűen az, hogy fiatal vagy még, pörög az anyagcseréd. Ennyi idősen én is rengeteget tudtam enni a magam 48-50 kilójával, és nem látszott meg rajtam. Ebben volt nagyon sok "hizlaló/egészségtelen" kaja/ital is. Konkrétan nem sportoltam, de eljártam heti szinten bulizni/táncolni (edzésnek is megfelelt, annyit ugrabugráltam), sokat gyalogoltam, ha éppen nem volt busz. Ha siettem valahova, futottam.

Tehát lehet ez teljesen normális dolog nálad. Ha viszont nincs rendben az egészséged, akkor lehet valamilyen emésztési problémád (ez gondolom feltűnt volna, pl. gyakori hasmenés), vagy pajzsmirigy túlműködés (ennek is vannak tünetei, esetleg nézz utána).

2019. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fél világ minőségi éhezésben szenved. Te is. Az elhibázott mezőgazdasági technológia következtében a zöldségek/gyümölcsök vitamin- és ásványi anyag tartalma drasztikusan csökkent. Mázsaszámra kellene enni, hogy beváltsák a tőlük elvárt hatást. A szervezet ekképpen nem kapja meg az őt megillető üzemanyagot, s ezt éhségként jelzi. Ez is az (egyik) oka a mai elhízott társadalomnak.
2019. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehetne gömbölyű hasad, nekem az olyan lányok jönnek be, egyéb híznod kell vagy 20 kilót.
2020. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!