Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan álljak neki fogyókurázn...

Hogyan álljak neki fogyókurázni? (motiváció)

Figyelt kérdés
Igazság szerint tisztában vagyok vele, hogy fogynom kell versenyszerűen sportoltam tudom, hogy kell diétázni mennyit kellene mozognom stb. Mégsem tudom elkezdeni, vagy ha igen fel is adom hamra.Egyszerűen semmi se motivál, hogy én ezt csináljam pedig tudom, hogy kellene. Ti hogy határozzátok el magatokat?

2019. aug. 14. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit kell ehhez motiváció? Akarsz fogyni? Hajrá. Feladod? Akkor nem is akarod. Hihetetlen hogy egy ex-versenysportolónak semmi önfegyelme, akaratereje ne legyen.
2019. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xp ali ***** válasza:
Szerintem ha eü okból kell foynod, akkor csak döntsd el, hogy élni akrsz, vagy enni addig a kis ideig. Ha csak esztétikai okai vanak, akkor pedig fokozatosan kezdj egészségesebb kajákra átátllni. Egy új dolgot kb 2 hét alatt lehet megszokni és még 2 hét alatt megszeretni. Az édesítőszert is meg kell szokni. Nem hinném, hogy egészséges, de ha fogyni akarsz, akkor cukor felejtős. így kis motiváció is elég. Mi az egészséges? Amin látszik, hogy miből van és nem reklámozzák a tv-ben de ügynökök sem árulják. Zöldség, gyyümölcs, zabkorpa, ilyesmi. Nem az előbbiek képét tartalmazó dolgok, mint a gyümölcslé, vagy a zabszelet. Az már szemét kaja. Ja, és a fogyókúra a boltban kezdődik. A pénztárnál nézd át a kosarad, és legalább pár szemtet tegyél ki belőle. Ennyi elé lesz.
2019. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Látom nem érthető a kérdés. Nem az a kérdés mit egyek ez meg van igazság szerint fokoznom kéne az etkezesek számát reggelizni stb nem úgy mint most, hogy napi egy leves vagy valami azt csókolom.

Engem maga az életmód váltós cucc érdekel, a mögötte álló motiváció. Élsportolóként a lelkem kidolgoztam, de mert az edző azt mondta szóval az ilyen magazinos dumák nem mozgatnak meg. Egészségügyi okaim sincsenek, és esztétikailag se érzem magam rosszabbul a bőrömben. Szóval igazából nincs okom fogyni, csak fogynom kell mert ez a társadalmi elvárás, ezért motivációt keresek .

2019. aug. 15. 04:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden nagyüzemileg előállított kaja egyben méreg is! A boltokban vásárolható ételek mind adalékanyagokkal, tartósítószerekkel vannak teli.

Nekem nem kell kaja. Ha végigmegyek a péksüteményes pultok előtt, már a frissen sült kenyér szagától is görcsöl a hasam. Aztán a sajtospult előtt, és a felvágottaktól, mikor rá gondolok, hogy a húsüzemben lehúztam két évet, és miket daráltunk bele, hát rögtön a hányinger is rám tör.

Nekem ez a motivációm, ha éhes vagyok, itthon van fürjtojás, néhány szem csirkemáj, rizs, cukor, és olyan malomból származó liszt, amiben semmi adalékanyag. A sót is csak patikában veszek.

No ha ez neked nem elég motiváció, tudok mesélni még néhány dolgot, amitől örökre elmegy a kedved a falatozástól!

2019. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Kedves kérdező! Szerintem nem motiváció, hanem módszer kérdése. Ha jó a módszer, nem kell túl nagy motiváció. Többt ésszel, mint erővel. Fogyni akarsz, vagy szenvedni és ehhez kell motiváció? Én a sört száraz borra cseréltem, minden nap sétálok, és mellőzöm a szemét kaját és pizza helyett gyrost eszek, mert az nagyrészt zöldség és hús, mert ennél többre én sem vagyok képes. Ja és minden este eszek nyers zöldséget a vacsomrámhoz, hogy azzal lakjak jól, ne kenyérrel. Ha neked ez nem elég, akkor szomorkodj, hogy nem tudsz fogyni, és keresd a motivációt, még 200 kiló nem leszel.
2019. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!