Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kűzdjem le az időszakos...

Hogyan kűzdjem le az időszakos falási rohamokat?

Figyelt kérdés
Szerencsére csak a menstruáció előtti napokban kínoz. De akkor nagyon! Júlis óta elkezdtem egy új étkezést, napi 5-ször eszek, stb tehát nem éhezek. Azzal van a baj, ha ezekben a kritikus napokban leülök enni, akkor érzem, hogy ez finom, és ennék még. Egy falat nem árthat. Aztán még egy, mert mi baj lehet... És így kezdődik. Étkezés előtt mindig iszok vizet. És nem is azért eszek, mert éhes vagyok, hanem mert finom, amit megízlelek. Nem lelki eredetű, a mensi kezdetén elmúlik. De előtte kb egy hét. Az nagyon sok, mert ilyenkor rendesen túleszem magam olyan dolgokból, ami nem fér bele az étrendembe. Van valakinek ötlete, ezt hogyan tudnám csökkenteni? (Heti 5 napot sportolok.)

2019. aug. 19. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a boltban harcolok saját magammal, végül visszarakom a polcra az ilyen nasikat, kekszeket, csipszeket, nápolyikat, mindenféle finomságokat. A cukrászdát most már jó messziről elkerülöm.

Ha nincs a konyhában semmi ilyen, ami csábít, akkor van esélyed ellenállni, másképp ezerszer nehezebb. Próbáld ki, hogy ne vásárolj ilyeneket és úgy sikerülni fog.

Egyél helyette egy almát, vagy egy répát.

2019. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van! Nem is veszek. De a gyerekek kapnak inennen onnan. És a férjem is nagyon édesszájú. De rajta nem látszik. Igazi kihívás egészségesen étkezni család mellett. Nem tudom és nem is akarom rájukeröltetni.
2019. aug. 21. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!