Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha Törökországban ettem egy...

Ha Törökországban ettem egy nem teljesen megfőtt tojást akkor lehetek szalmonellás? Mikor jelentkezhetnek a tünetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 16:13
 1/9 anonim válasza:
A tünetek 12-72 órán belül jelentkeznek általában.
2010. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szalmonellát vírusfertőzés okozza, nem pedig az, hogy mennyire főtt a tojás, továbbá bármmilyen furcsa, az is midegy, hogy hol etted. :)))) Általában 3-4 nap a lappangási idő. Nekem volt már, hirtelen magas lázzal és levertséggel kezdődött, majd jött az egy hetes hasmenés.
2010. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az jelenti a szalmonellát hogy mennyire főtt a tojás, ugyanis a vírus/baktérium csak bizonyos hő felett pusztul el
2010. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanakkora a valószínűsége, mintha Mo-on etted volna. Tojás-tojás.
2010. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Salmonella bacifertőzés!!!:P (ld. salmonella enteritidis, S. typhmurium...) A lehetőség fennáll, de ha nem volt azóta hasmenésed stb, akkor biztos kutya bajod se lett! Ritkán adnak rá gyógyszert egészséges embernek, spontán leküzdi a szervezeted. Hasmenés esetén persze folyadék és só pótlása szükséges.
2010. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16:24-es. Tudom, hogy elpusztul főzés közben. Viszont ha nem fertőzött a toji, akkor nem érdekes, hogy mennyire főtt meg.
2010. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azért kérdezem hogy mennyi idő után jelentkezhetnek a tünetek mert reggel esste olyan fél8 8 óra körül és már megy is a hasam. Vagy az akkor nem emiatt van és semmi komoly, ne izguljak??
2010. júl. 13. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
meg is válaszoltad a kérdésed. ha nem érzed különösebben rosszul magad, csak folyadékot pótolj meg sót...meg fogd egy kisebb diétára magad...
2010. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már hűányingerem is van... :S remélem hogy nincs itt semmi komoly sem
2010. júl. 13. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!